Veronika Kuželová ze stáže v Kanadě – 2. díl

Ahoj,
posledně jsem slíbila, že se zase ozvu a sliby se snažím plnit, takže je to tady.
Liga už je v plném proudu, takže tréninků a zápasů je dost a dost, sotva stíhám regenerovat. K dnešnímu dni (5.11.) máme odehráno devět zápasů a stále zůstáváme bez porážky, což je podle mě docela super, když vezmu v potaz, že nás je momentálně 10 do pole. Snad se nás forma bude držet i nadále.

Abych to ale vzala taky tak trochu z kulturního hlediska, tak asi stojí za to zmínit, že se nám tu na akademii střetává plno různých národností, a to jak v klučičích týmech, tak i v tom našem holčičím. Mimo Kanaďanů a Američanů tu máme taky Australany, Mexičany, Rusy, Rakušana, Ukrajince, Lotyše, Čecha (díkybohu za to), Holanďanku a se mnou v lajně hraje Slovenka. Je to tady fakt mišmaš, ale aspoň už umím nadávat asi v pěti různých jazycích.

 

Za zmínku určitě stojí také Halloween, protože tenhle svátek tu všichni prožívaj víc než jsem čekala. Nejen že si na domy dávají všelijakou děsivou výzdobu, ale už od rána jsme potkávali děti i dospělé v nejrůznějších maskách a kostýmech a ani mě moc nepřekvapilo, že jsme narazili i na psy v kostýmech supermana. A vyřezávání dýní je tady povinnost.

Navzdory tomu, že je teprve listopad, nám už o víkendu napadl sníh a mrzne až praští. Docela nám to zkomplikovalo sobotní cestu do Edmontonu, která nám tak místo očekávaných cca 4 hodin zabrala asi o hodinu a půl víc, takže jsme samozřejmě přijeli pozdě a soupeř na nás musel čekat. I tak se nám ale naštěstí podařilo vyhrát.

Pro dnešek jo to vše, a kdyby někoho zajímalo, co tady máme za trenéry, tak tohle je jeden z nich: http://www.legendsofhockey.net/LegendsOfHockey/jsp/SearchPlayer.jsp?player=14593 Hrával za Edmonton s Waynem Gretzkym, je v síni slávy a je hrozně hustej!

Dneska nás ještě čeká práce na zimáku (my co už máme po maturitě a nechodíme do školy, tak musíme pomáhat – dáváme na internet statistiky, perem prádlo, když mají zrovna kluci zápas tak píšeme statistiky apod.), pak máme posilovnu a trénink.

A jelikož práce už nemůže déle čekat, tak musím končit.

Zatím čau!

Verča

 

Autor textu i fotografií – Veronika Kuželová.

Komentáře

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>