Předkolo play-off Extraligy má za sebou první zápasy

Extraliga ledního hokeje vstoupila do své závěrečné fáze a již má za sebou první zápasy předkola play-off. V nich se střetly dvojice Vítkovice – Liberec a Pardubice – Slavia. Domácí mužstva přitom slavila vítězství na plné čáře, neboť nejen že získali první bod, ale také nenechali dát soupeře ani gól.

Utkání které startovalo dříve bylo to mezi Vítkovicemi a Libercem. V Ostravě diváci na gól dlouho nečekali, konkrétně pouze do třetí minuty. Němec obdržel přihrávku od Koloucha a nechytatelnou střelou poslal puk za Lašákovi záda. Pardubičtí hokejisté mohli ale ještě v první půli vyrovnat, jenže Šindelářovi pomohla tyč.

Dále se hrálo bez nějakého většího vzrušení až do závěrečných minut, ve kterých mohl navýšit vedení Vítkovic Roman, který ovšem rozezvonil pouze horní tyč. Stejně tak se vítkovičtí dostávali nejednou do přečíslení 2 na 1, pokaždé však při zakončení neuspěli. Druhého gólu se tak domácí hokejisté dočkali až v posledních vteřinách a to když se Húževka trefil do prázdné brány poté, co Liberec odvolal gólmana.

Vítkovice – Liberec 2:0 (1:0,0:0,1:0)
Branky:  3. Němec (Kolouch), 60. Húževka (Strapáč)

Čisté konto si připsal i Hudáček

I v Pardubicích padla vítězná trefa hned v úvodní části. Zde však diváci čekali na první gól o chvíli déle a to do šesté minuty. V tomto čase vyslal nebezpečnou střelu Nosek, kterou Svoboda pouze vyrazil. K puku však nejdříve dojel Tybor, který jej dorazil do sítě.

Pardubice poté přidali ještě jeden gól a to na samém konci první třetiny. Sýkora se objevil před bránou kde měl také dostatek prostoru. I proto dokázal na druhý pokus překonat Svobodu a pojistit tak vedení svého týmu.

Pardubice držel hlavně skvělý gólman Hudáček, který dokázal vychytat několik nebezpečných šancí Slavie. O definitivním vítězství Východočechů poté rozhodl po půl hodině hry svou druhou brankou v utkání Tybor, který měl po skvělé Kolářově přihrávce již poměrně jednoduchou šanci. Touto trefou upravil na konečných 3:0 a zajistil velkou měrou se tak podílel na zisku prvního bodu Pardubic v této sérii.

Pardubice – Slavia 3:0 (2:0,1:0,0:0)
Branky: 6. Tybor (Nosek), 20. Sýkora (Zohorna), 31. Tybor (Kolář)