Na hokejbalovém MS zmlátil profesionální hokejista dva české hráče a sudího

Čeští hokejbalisté usilovali na mistrovství světa v kanadském městě St. John´s o třetí titul v řadě. Po úspěšných šampionátech v Plzni a Bratislavě se jim ale na zlatý hattrick dosáhnout nepodařilo, jelikož nestačili ve finále na Slovensko. Slovensku pomohl ve finále i fakt, že český výběr byl po semifinále s Kanadou dost pomlácen.

Kanadský tým naprosto neunesl vyřazení v semifinále a na konci zápasu se tvrdě pustil pěstmi do Čechů. Ti se nemohli bránit na sto procent, protože je čekalo finále, a kdyby se aktivně do bitky zapojili, dostali by od disciplinární komise na finálové utkání stopku.

V době, kdy zbývalo do konce zápasu odehrát poslední vteřinu, svítilo na ukazateli pro domácí Kanadu nepříznivé skóre 1:5. V tu chvíli se vhazovala bule po pátém gólu české reprezentace do prázdné kanadské klece. Na poslední vhazování si hokejbalisté stoupli už jen z povinnosti. Jenže to, že Česká republika porazí silnou Kanadu na jejich půdě poprvé v historii, se hluboce nelíbilo kanadskému profesionálnímu hokejistovi Justinu Penderovi. Ten se během vhazování pustil do střelce předchozí branky Jana Bacovského. Bacovského několikrát krosčekoval a dával mu najevo, že se chce prát. Český reprezentant však i kvůli hrozbě stopky na finále neměl zájem se do bitky zapojit. To Kanaďana příliš nezajímalo a Bacovského začal mlátit.

Českému hráči přišel na pomoc brankář našeho výběru Lukáš Heczko a chtěl Pendera od Bacovského odtrhnout. To se mu ale bohužel nepovedlo a navíc dostal také pořádně naloženo, až z toho omdlel. To Penderovi asi nestačilo a jeho brutální chování odnesl přetrhanými vazy v koleni i slovenský hlavní rozhodčí Kralovič.

Svěřence trenéra národního týmu Vladimíra Kadlece stál tento zápas mnoho sil a ve finále nestačili na Slovensko, kterému podlehli po boji 1:2.

Komentáře

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>