Mostecká liga malé kopané – v mostě znají letošní finalisty

V obou víkendových dnech ožilo za slušného zájmu diváků hřiště 11. ZŠ semifinálovými boji Mostecké ligy malé kopané.

První semifinálovou dvojici vytvořily týmy FC Katalánci SWAG a Tipáč. Katalánci, coby vítěz základní části, vstupovali do souboje v roli favorita a je třeba konstatovat, že ji beze zbytku naplnili. Tipáč se zejména v sobotu sešel ve velmi slušné sestavě, ale bohužel se mu ani na jeden z víkendových zápasů nepodařilo zajistit účast nejlepšího brankáře základní části Kamila Weissera. To je možná taky jeden z důvodů, proč v sobotu podlehl 7:4, byť ještě v poločase držel nadějné skóre 2:2, a v neděli ve slabším složení prohrál 6:3. Tipáč byl v semifinále Kataláncům důstojným soupeřem, ale jejich ofenzivní síle vzdorovat nedokázal. Jediný z hráčů Tipáče, který dokázal za víkend vstřelit více než jeden gól, byl Martin Pučok, který skóroval dvakrát. Za Katalánce odpovídali minimálně dvakrát Jaroslav Holman – 2, Damir Zečevič – 4 a zejména Marek Olah, který nasázel hned 5 gólů. Katalánci se tak stali prvními finalisty.

Druhý finalista vzešel ze souboje druhého týmu základní části Gamblers Most a FC Boe United. I toto semifinále mělo jasného favorita v Gamblerech, ale samotný průběh tomu ze začátku příliš nenapovídal. Boe totiž v sobotu dokázalo překvapit a zvítězilo vysoko 5:1. Před Gamblery tak položilo nelehký úkol, otočit nepříznivý vývoj semifinále v nedělní odvetě.  V neděli však Gambleři složili tým se zdrcující ofenzivní silou a skutečně se jim tento obrat podařil. Již v poločase bylo srovnáno, když skóre bylo 5:1, a konečný stav utkání 11:1 nejlépe vypovídá o tom, jak dominantní výkon Gambleři podali. V dresu Boe dokázali v sobotu dvakrát skórovat Zdeněk Hanzlíček a Lukáš Pechar. Mezi Gamblery se o postup nejvíce zasloužili bratři Koudelkové (Matěj – 3, Adam – 2), dvakrát pak skórovali ještě Ladislav Dolejška a Jakub Hora. Gambleři jsou tedy druhým finalistou a zároveň s Katalánci druhým týmem, který bude Mosteckou ligu malé kopané reprezentovat na Mistrovství republiky v malé kopané.

Samotné finále slibuje velmi ofenzivní podívanou, neboť průběžnou tabulku nejlepších střelců play-off až do šestého místa ovládají pouze hráči finalistů. Vede Adam Koudelka (Gamblers Most) se sedmi zásahy před šestigólovým Markem Olahem (FC Katalánci SWAG).

 Přijďte se i vy podívat v sobotu od dvanácti hodin na vyvrcholení letošní Mostecké ligy malé kopané. V poledne začíná zápas o třetí místo mezi Tipáčem a FC Boe United a v jednu hodinu se odehraje finále mezi FC Katalánci SWAG a Gamblers Most.

Komentáře

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>