Mostecká liga malé kopané má za sebou čtvrtfinále

Tento víkend byli diváci na 11. ZŠ v Mostě svědky čtvrtfinále Mostecké ligy malé kopané. To, že liga dospěla do vyřazovací části, bylo jasně vidět jak na nasazení jednotlivých hráčů či na vyhrocenosti některých soubojů, tak na počtu udělených žlutých karet.

První ze čtvrtfinálových dvojic tvořili FC Katalánci SWAG a FK Mamut. Katalánci, vítěz základní části, potvrdili svou útočnou sílu a udělali z tohoto klání nejjednoznačnější záležitost z celého čtvrtfinále. Již v sobotu zvítězili 11:3 a v neděli stvrdili svůj postup výhrou 10:2. Nejvíce gólů v dvojutkání nastříleli jejich hráči David Macko – 5, Jaroslav Horák – 4 a David Hosnedl – 3, za Mamut třikrát odpovídal Jiří Laštovka. Brankář Katalánců Miloslav Zajíc se díky pouhým pěti obdrženým gólům stal nejlepším gólmanem čtvrtfinále.

Dalšími soupeři byli Gamblers Most a Old Players. Gambleři základ ke svému postupu položili již v sobotu výhrou 7:4 a postup si pohlídali nedělním vítězstvím 6:4, byť v tomto druhém zápase prohráli první poločas 3:2. K postupu nejvíce přispěl Adam Koudelka a Pavel Suvák, oba pěti zásahy. Za Old Players třikrát odpovídali Stanislav Kinzel a Michal Broskovics.

V nejvyrovnanějším dvojutkání na sebe narazily týmy proOFFICE a Tipáč. V sobotu zvítězil proOFFICE těsně 3:2 a bylo jasné, že nic není rozhodnuto. V neděli se Tipáč sešel v silnější sestavě a již v poločase bylo srovnáno, když skóre bylo 3:2 pro Tipáč. Tým proOFFICU se již nedokázal zvednout a zareagovat na nepříznivý vývoj utkání a celé utkání nakonec prohrál 6:4 a postupujícím je tak Tipáč. Za Tipáč nejvíce pomohl k postupu Miroslav Krajňák třemi zásahy, za proOFFICE předvedl nejlepší výkon reprezentant Vietnamu Michal Nguyen, který skóroval dvakrát.

Poslední čtvrtfinálovou dvojici tvořili hráči FC Kanec a FC Boe United. Pouze v této dvojici neskončilo střetnutí postupem papírového favorita, tedy týmu, který v základní části skončil výše. Boe se dokázalo dvakrát sejít ve velmi silné sestavě a tým Kance vyřadilo po výhrách 6:5 v sobotu a 8:2 v neděli. Zejména jejich obrat v sobotu z poločasového skóre 4:1 na konečných 6:5 patří k nejsilnějším momentům celého čtvrtfinále. Nejlepším střelcem série byl na straně vítězů třígólový Lukáš Hejtman a na straně poražených František Tůma, který skóroval rovněž třikrát.

Příští sobotu a neděli se od dvanácti hodin uskuteční semifinále, které proti sobě svede dvojice FC Katalánci SWAG – Tipáč a Gamblers Most – FC Boe United