Mostecká liga malé kopané – Gambleři jako první tým v historii obhájili titul

V sobotu byli diváci na hřišti 11. ZŠ svědky vyvrcholení letošního ročníku Mostecké ligy malé kopané. V poledne začal zápas o třetí místo a po něm se utkali letošní finalisté. Všechny čtyři týmy k závěrečným bojům přistoupily velmi prestižně a sešly se v takřka ideálních sestavách, což s sebou přineslo fotbal velmi vysoké úrovně.
V klání neúspěšných semifinalistů na sebe narazili hráči Tipáče a FC Boe United. Střetnutí mělo stále se opakující průběh, kdy Boe skórovalo a Tipáč vždy dokázal vyrovnat. Za Boe postupně skórovali Tomáš Walter, Lukáš Pechar a Jakub Hošek, za Tipáč odpovídali Stanislav Levý, Vladimír Pátek a David Rubáš. Utkání tak po skončení normální hrací doby dospělo ke konečnému skóre 3:3 a tudíž k penaltovému rozstřelu. Do toho šli lehce favorizováni hráči Tipáče, neboť v jejich bráně stál nejlepší brankář ročníku Kamil Weisser. Nakonec se ale potvrdilo staré pravidlo, že penalta se nedá chytit, ale pouze špatně kopnout. Brankáři totiž nedokázali krýt ani jednu ze střel a tak rozhodlo to, že Stanislav Levý z Tipáče nastřelil při svém pokusu pouze tyč. Boe tak zvítězilo na penalty 3:2, když rozhodující gól vstřelil Zdeněk Hanzlíček, a stalo se třetím nejlepším týmem letošního ročníku.Poté již následovalo očekávané finále, které proti sobě svedlo dva největší favority. Těmi byly týmy FC Katalánci SWAG a Gamblers Most. Byť do tohoto zápasu vstupovali Katalánci v pozici vítěze základní části, přeci jen byli mezi diváky lehce favorizováni hráči Gamblerů. Začátek utkání byl sice opatrný z obou stran, ale pak dvakrát udeřili Gambleři a skóre bylo rázem 2:0. Katalánci ale dokázali, že jsou ve finále právem a do druhého poločasu se již vstupovalo za stavu 2:2. V něm šli do vedení opět Gambleři, ale Katalánci dokázali opět vyrovnat gólem Marka Olaha. Nakonec však Gambleři dokázali vstřelit ještě jeden rozdílový gól, na který již Katalánci nedokázali zareagovat, a Gambleři se tak stali vítězi letošního ročníku a zároveň historicky prvním týmem, který dokázal obhájit svůj titul. Za Katalánce skórovali Jaroslav Holman, Jaroslav Horák a Marek Olah, za Gamblery přesně mířili Martin a Petr Hlaváčkové, Aleš Tomanec a Michal Macháček.Nejlepším střelcem play-off se stal Adam Koudelka (Gamblers Most), který vstřelil sedm gólů stejně jako druhý Marek Olah (FC Katalánci SWAG), ale v menším počtu utkání. Třetí skončil Pavel Suvák (Gamblers Most) s pěti zásahy.

Oba letošní finalisté budou reprezentovat MLMK na Mistrovství České republiky v malé kopané a nezbývá, než jim popřát, aby na sebe opět narazili v jeho finále.

Tím skončil ročník 2013 Mostecké ligy malé kopané. Následující ročník bude opět zahájen na jaře roku 2014.

 

Konečné pořadí 2013:

1.    Gamblers Most

2.    FC Katalánci SWAG

3.    FC Boe United

4.    Tipáč

5.    FC Kanec

6.    proOFFICE

7.    Old Players

8.    FK Mamut

9.    FC Brüx 2002

10.  Inseminátors FC

11.  Grammer Most

12.  Bílý balet

Komentáře

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>