Mostecká liga malé kopané – 27. kolo – Základní část dohrána, začne play-off

Nedělní babí léto bylo kulisou posledního kola základní části Mostecké ligy malé kopané. Od příštího víkendu se tak naplno rozhoří boje v závěrečném play-off, které určí konečného vítěze ročníku 2013. Pojďme se tedy podívat na výsledky posledního kola a zároveň na složení čtvrtfinálových dvojic.

První zápas dne proti sobě svedl Gamblers Most a FC Boe United. Přestože se Gamblers sešli ve velmi silné sestavě, postaralo se Boe o překvapivý výsledek, když obhájce titulu porazilo 11:7. V dresu poražených sice zaznamenal Jakub Hora 4 zásahy, ale na týmový výkon Boe to nestačilo.

Poté se utkali FC Katalánci SWAG a FC Brüx 2002. I toto střetnutí skončilo překvapivou porážkou papírového favorita a to v poměru 4:10. Katalánci sice ještě v poločase vedli 3:2, ale nakonec utrpěli vysokou porážku, na které se gólově podíleli pouze tři hráči, čtyřgólový Robert Babák a třígóloví Vladimír Michálek a Jaroslav Šimo. Ani tento výsledek nemohl nic změnit na tom, že se Katalánci stali suverénními vítězi základní části.

V poledne na sebe narazili hráči Inseminátors FC a proOFFICE. Tým proOFFICE dokázal zvítězit 8:3, přestože Inseminátors po poločase 4:1 dokázali zápas značně zdramatizovat, když jednu chvíli byl stav 4:3 a mužstvo proOFFICE bylo pod velkým tlakem. Všechny tři góly poražených vstřelil Zdeněk Kušnír.

Následovalo rozloučení se sezónou družstva Grammer Most, které mělo podobu debaklu s týmem Old Players v poměru 3:19. Po přijatelném poločase 1:4 následovala patnáctigólová smršť, na které se nejvíce podílel střelec kola Pavel Klárman šesti zásahy, čtyřgóloví Michal Broskovics a Stanislav Kinzel a hattrickem Pavel Jarolím.

Posledním zápasem základní části byl střet o vítězství v modré divizi mezi FC Kanec a Tipáčem. Kanec odmítl jakékoliv pochybnosti o své vládě a Tipáč smetl 15:0. Čtyřmi zásahy přispěl František Tůma a hattrickem nejlepší střelec ligy Jaroslav Horský. Brankář Kance Václav Šlégr se vychytaným čistým kontem stal brankářem kola.

Výsledky 27. kola:

FK Mamut – Bílý balet                                  5:0 kont.

Gamblers Most – FC Boe United               7:11

FC Katalánci SWAG – FC Brüx 2002       4:10

Inseminátors FC – proOFFICE                  3:8

Grammer Most – Old Players                     3:19

FC Kanec – Tipáč                                             15:0

Herní systém letošního ročníku proti sobě svede příští sobotu a neděli tyto čtvrtfinálové dvojice, které se utkají pohárovým způsobem:

FC Katalánci SWAG – FK Mamut

Gamblers Most – Old Players

proOFFICE – Tipáč

FC Boe United – FC Kanec

Ročník tak skončil pro týmy Bílý balet (ze soutěže odstoupil již dříve), FC Brüx 2002, Grammer Most a Inseminátors FC.

Nejlepším střelcem MLMK 2013 se stal Jaroslav Horský (FC Kanec), který se zastavil na konečných 61 zásazích. Druhý skončil Adam Koudelka (Gamblers Most – 45 gólů) a třetí nakonec Pavel Klárman (Old Players – 37 gólů).

Nejlepším brankářem MLMK 2013 se stal gólman Tipáče Kamil Weisser s průměrem 2,4 obdržené branky na zápas. Následují jej druhý Ondřej Murcko (FC Boe United – 3,0) a Martin Zuda (proOFFICE – 3,17).