Mostecká liga malé kopané – 26. kolo bylo ve znamení gólových přestřelek

Hřiště na 11. ZŠ bylo v neděli svědkem 26. kola Mostecké ligy malé kopané. Ta má tak před sebou příští víkend poslední kolo základní části a po něm se budou moci naplno rozhořet boje v play-off o celkového vítěze ligy.

V prvním utkání na sebe narazili hráči Old Players a FK Mamut. Družstvo Old Players zvítězilo 8:5 po poločase 6:2. Největší podíl na vítězství měli střelci hattricků Michal Broskovics a Pavel Klárman. V dalším zápase se utkala mužstva proOFFICE a Gamblers Most. Po poločase 1:1 Gambleři naplno ukázali svou sílu a soupeře doslova smetli. Skóre se nakonec zastavilo na stavu 8:1, když nejvýrazněji přispěl Michal Macháček a to hned šesti zásahy. Přesto mu ani tento výkon nestačil na titul střelce kola. V poledne potvrdil úlohu favorita Tipáč v utkání s Grammer Most. Tipáč od začátku jasně kráčel za vítězstvím a přes poločasových 7:0 se zastavil až na konečných 11:1. O vstřelené góly se podělilo téměř celé mužstvo a i přes vysoké skóre tak nikdo z hráčů Tipáče neskóroval více než dvakrát. Brankář Tipáče Kamil Weisser se díky jediné obdržené brance dělí o titul brankáře kola a to s brankářem Gamblerů Ondřejem Bírem.  Následovalo vítězství FC Brüx 2002 nad Inseminátors FC. Po přijatelném poločasovém skóre 5:4 pro Brüx, následovala druhá půle, kterou lze v podání Inseminátorů označit za katastrofální, neboť ji prohráli 8:1 a výsledek tak nakonec zní 13:6 pro Brüx. Inseminátoři sice měli dva třígólové střelce Zdeňka Kušníra a Michala Prokopa, ale za Brüx střelecky explodoval sedmigólový Robert Babák, který se tak stal střelcem kola. Závěrečný zápas proti sobě svedl dva z nejfotbalovějších týmů ligy a to FC Boe United a FC Katalánci SWAG. Po jednoznačném poločasovém výsledku 5:0 pro Katalánce následovala dramatická druhá část zápasu, který nakonec skončil 7:6 pro Katalánce. Na konečném skóre se nejvíce podíleli třígóloví Tomáš Walter (Boe) a Marek Olah (FC Katalánci SWAG).

Dva dlouhodobě první střelce ligy Jaroslava Horského (FC Kanec – 58 gólů) a Adama Koudelku (Gamblers Most – 45 gólů) nově v první trojici doplňuje Robert Babák (FC Brüx 2002 – 32 gólů).

Změna nastala také mezi průběžně nejlepšími brankáři ligy, když desátý odchytaný zápas umožnil gólmanovi Tipáče Kamilovi Weisserovi, být evidovaný mezi top gólmany ligy. Jeho statistiky ho okamžitě katapultovaly do čela této statistiky a je tak tedy momentálně nejlepším gólmanem MLMK. Následují ho Ondřej Murcko (FC Boe United) a Martin Zuda (proOFFICE).