Kladenské “béčko” zdolalo Nové Strašecí na nájezdy

Ve třetím ze série domácích zápasů se představili Strašečtí hokejbalisté. Tentokrát přivítali rezervu kladenského Alpiqu. Při pohledu na tabulku bylo za favorita považované domácí mužstvo. Kdekdo čekal po střeleckých hodech jasný výsledek, ale skutečnost byla zcela jiná. Kladenští si po sympatickém výkonu odvezli ze Strašecí dva body, a to za výhru 3:2 po samostatných nájezdech.

HBC Nové Strašecí vs. HBC Alpiq Kladno B 2:3 SN (2:0, 0:1, 0:1)

Domácí pohodu po dobrých výsledcích hatila před dnešním duelem snad jen absence dvou hráčů. Trenér Moravec nemohl počítat jak s Karlem Průšou, který nemohl nastoupit kvůli trestu, tak také se zraněným obráncem Tomášem Duchoněm.

Úvod zápasu byl vyrovnaný. Hráči na obou stranách se snažili hrát ofenzivní hokejbal. Do slibných příležitostí se díky své rychlosti a šikovnosti dostal Martin Wittmayer. Brankář Miroslav Solar si ale s jeho pokusy dokázal poradit. Na druhé straně zakončoval slibnou kombinaci Jan Žák. I zde byl však úspěšnější brankář, a to konkrétně Jakub Liška. V 8. minutě utkání rozjížděli hosté další výpad strašecké obrany. Na vlastní modré čáře ale chyboval jeden z obránců, čehož využil Ondřej Duchoň a snadno se dostal k míčku. Nic složitého nevymýšlel a jeho střela zapadla přesně k pravé tyči – 1:0. Po této brance mohli hosté záhy srovnat. Zahrávali totiž dvě přesilovky za sebou. S nepříjemnými střeleckými pokusy a závary si Jakub Liška dokázal poradit a domácí stihli do konce třetiny navýšit svůj náskok. Na levém kruhu se k míčku dostal Václav Horáček. Ten dokázal přejít přes obránce Jelínka, balónek předložil Michalu Kmeťovi, který jej šikovně doklepl do sítě – 2:0. Do šaten se tak šlo za dvoubrankového vedení domácích.

Po změně stran začali být hosté lepším mužstvem. Kladenští ještě více přidali na pohybu, více bojovali a byli téměř u všeho dřív. Zkrátka to nevypadalo, že hraje pátý celek tabulky s posledním. Kladenští se dokázali ubránit i sérii strašeckých přesilových her. Svěřenci trenéra Moravce je sehráli všechny vesměs podobně. Bez pohybu, bez momentu překvapení. Ani při jedné si vlastně nedokázali připravit loženou příležitost. Toho dokázali hosté využít a v závěru druhé patnáctiminutovky zaslouženě snížili. Po vyloučení Honzy Čížka a Wittmayera zahrávali dvojnásobnou přesilovku. A opět se ukázalo, že v jednoduchosti je krása. Jan Šťastný na červené čáře napřáhl, jeho projektil nepříjemně tečoval Jirka Čížek a Liška si rázem nevěděl rady – 1:2. Branka padla 47 vteřin před koncem druhé periody a byla výrazným povzbuzením pro hráče v modrých dresech.

V prostřední části hry to netrvalo dlouho a bylo vyrovnáno. Hosté dohrávali již klasickou přesilovky, a díky tomu se dostali do tlaku. Když už ale byly síly na hřišti vyrovnané, tak u vlastní branky chyboval bývalý Kladeňák Hrádek. K míčku se dostal Ondřej Bakalár a před prázdnou bránu jej předložil Kupcovi – 2:2. Liška v této situaci neměl nárok. Až po srovnávající brance se dokázali Bubáci zvednout a zaměstnávat brankáře Solara. Přesto chyběla hře lehkost, kombinace byly kostrbaté. Strašečtí hráli v křeči. Vysvobození nepřišlo ani po dobrých šancích Horáčka a Duchoně. Při následné přesilovce měl rozhodující gól na holi Ryss. Jenže míček ideálně netrefil, a tak Solar vůbec nemusel zasahovat. V úplném závěru zápasu zahrávali početní výhodu Kladenští. Skvělou práci při tomto oslabení předvedli Kmeť s Wittmayerem, kteří se svou rychlostí dokáží vhodně doplnit. Přesto se hosté mohli radovat. Bečkovu ránu od modré uklidil do bezpečí Liška. Čtyřicet pět minut dnešního střetnutí tedy nerozhodlo o celkovém vítězi.

Na řadu přišly samostatné nájezdy. Oba celky se k nim v tomto ročníku postavily vůbec poprvé. Začínali domácí. K prvnímu nájezdu se rozeběhl David Ryss. Jeho klička do bekhendu nenesla úspěch, míček mu v klíčovém momentu ujel. Za Alpiq začínal Jan Kupec. Střelec vyrovnávací branky si najel z pravé strany. Zakončení zvolil jednoduché a ukázalo se to jako dobrá volba. Jeho střela propadla Liškovi v místě mezi betonem a vyrážečkou. Za Strašecí se k druhému nájezdu postavil Horáček. Střelu chtěl umístit mezi beton a lapačku, ale Solar míček snadno lapil. Za kladenské mohl stvrdit vítězství Michal Javůrek, a tak se také stalo. Dokonale napodobil Kupce a trefil se do prakticky stejného místa – 2:3.

Novostrašečtí tak po matném výkonu berou jen bod a ve výsledku za něj mohou být rádi.

HBC Nové Strašecí – HBC Alpiq Kladno B 2:3 SN

Branky a nahrávky: 8. Duchoň O., 14. Kmeť (Horáček) – 30. Šťastný, 31. Kupec (Bakalár), 45. Kupec

Sestava HBC N. S.: Liška (Dvořák) – Lev, Horáček, Hrádek, Douša, Husák, Samšuk – Wittmayer, Ryss, Kmeť, Čížek Jiří, Martínek, Čížek Jan, Javůrek, Ševčík, Duchoň O., Brada

Josef Moravec: „Po třech vítězných zápasech si kluci asi mysleli, že dnes se dnes porazí Kladno samo. Soupeř předvedl bojovnější výkon. Nám dnes chybělo především nasazení, chuť porvat se o body. Musíme si sednout zpátky na zem a začít od znova.“

Autor textu –  Ondřej Duchoň, ilustrační fotografie Klára Krpelánová (zápas Strašecké rezervy).

Komentáře

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>