Házenkářky Poruby podlehly v poháru švédskému Hööru

Házenkářky Poruby prohrály v prvním utkání osmifinále Vyzývacího poháru se švédským Höörem 24:25. Na začátku druhého poločasu přitom domácí tým vedl nad semifinalistkami minulého ročníku o pět branek.

Skandinávský tým v úvodu prohrával 2:4, pak ale nastřílel pět gólů za sebou a do branky Poruby se místo Dolákové postavila Roháčková. Ostravanky vyrovnaly a znamenitě jim pak vyšel závěr poločasu, kdy posunuly skóre až na 15:12.

Po přestávce vystoupal porubský náskok dokonce až na slibných pět gólů, jenže pak přišel další zvrat a Höör otočil na 20:22. V závěru už Poruba dokázala jen snížit, švédský celek těsnou výhru udržel.

Odveta se hraje příští sobotu ve Švédsku.

V osmifinále Vyzývacího poháru se představí i házenkářky pražské Slavie, které odehrají oba zápasy s týmem RK Zelina příští týden v Chorvatsku.

 

Osmifinále Vyzývacího poháru házenkářek, první zápas:
DHC Sokol Poruba – H 65 Höör (Švéd.) 24:25 (15:12)
Nejvíce branek: Hrbková 9, Uhráková 5, Poznarová 3 – Djapanovičová 8, Sandellová 6, Wallová 4. Rozhodčí: Mykolaitis, Sniurevičius (oba Lit.). Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/4. Vyloučení: 1:0. Diváci: 660.

Komentáře

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>