Házenkářky Mostu vyhrály Český pohár

0[1]Házenkářky Mostu poprvé v historii vyhrály Český pohár. Úřadující mistryně ve finálovém utkání v Ostravě deklasovaly domácí Porubu 27:18 a k českému titulu a jarnímu triumfu v evropském Vyzývacím poháru přidaly v roce 2013 třetí trofej.

Souboj dvou nejlepších klubů minulé ligové sezony měl tentokrát k vyrovnané partii daleko. Most šel hned zkraje zápasu do vedení 2:0 a náskok už nepustil. Domácí házenkářky vypadaly proti perfektně sehrané defenzivě Severočešek zcela bezmocně a narážely do ní jako do zdi.

Na přelomu poločasů daly hostující házenkářky dokonce pět branek po sobě a utekly z 9:7 na 14:7. Jejich hlavní zbraní však nebyl útok, nýbrž fantasticky chytající brankářka Müllnerová, která domácí hráčky přiváděla k zoufalství. Místy až třináctigólovou ztrátu se Porubě povedlo v závěru alespoň zkorigovat.

“Utkání jsme vyhráli díky fantastické obraně, kterou se nám podařilo pokrýt střelbu soupeře ze střední vzdálenosti. To, co prošlo, pak pochytala skvělá brankářka. Součinnost obrany s gólmankou byla výborná, ale když dáte na půdě takového soupeře 27 gólů, ani útočná činnost nemohla být špatná,” pochvaloval si mostecký trenér Dušan Poloz.

Ziskem třetí trofeje Severočešky završily nad očekávání vydařený rok 2013. “Naše cíle jsme výrazně překročili. Vyhráli jsme vlastně všechno, co se vyhrát dalo. Někdy si říkám, že nám všechno až podezřele vychází,” dodal Poloz.

Finále Českého poháru házenkářek v Ostravě:
Sokol Poruba – Most 18:27 (7:13)

Nejvíce branek: Hrbková 9/4, Minarčíková 3, Šviráková 3/2 – Martinková 5, Janoušková 4, K. Vysloužilová, Růčková, Weissenbilderová a Borovská po 3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 6/6 – 0. Vyloučení: 1:2. Diváci: 620.

Komentáře

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>