Házenkářky Brazílie zdolaly ve finále MS domácí Srbsko

0[1]Brazilské házenkářky poprvé v historii vyhrály mistrovství světa. Vítězné tažení turnajem v Srbsku úspěšně dokončily výhrou 22:20 v nedělním finále nad domácím výběrem a na cestě za překvapivým zlatem ani jednou neprohrály. Zápas v Bělehradu sledovala rekordní návštěva na ženské házené 19.250 diváků.

Brazilky poprvé v historii postoupily do závěrečných bojů o medaile a hned dokázaly vybojovat nejcennější kov. Srbsko také slaví první medaili na světovém šampionátu v historii samostatné země, předchozích sedm cenných kovů získalo pod hlavičkou Jugoslávie.

Srbky na šampionátu utrpěly své jediné dvě porážky pokaždé s Brazílií. V základní skupině podlehly jihoamerickému celku 23:25 a recept na něj nenalezly ani ve finále.

Mistrovství světa v házené žen v Bělehradu

Finále:
Brazílie – Srbsko 22:20 (13:11)
Nejvíce branek: Nascimentová 6/3, Da Silvaová a Rodriguesová po 4 – Cvijičová 5/1, Lekičová 4/2, Damnjanovičová 4. Rozhodčí: García, Lorente (oba Šp.). Sedmimetrové hody: 5/3 – 3/3. Vyloučení: 5:4. Diváci: 19 467.

Komentáře

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>