Domácí hezenkářky Srbska si zajistily před vynikající kulisou finále, ve kterém vyzvou Brazilky

0[1]O titul na mistrovství světa házenkářek si v neděli zahrají domácí Srbsko a Brazílie, která získá medaili poprvé v historii. Srbky v semifinále porazily Polsko 24:18 před rekordní návštěvou 18.236 diváků. Brazilky přešly přes Dánsko, nad kterým zvítězily 27:21.

Srbské hráčky vyřadily ve čtvrtfinále obhájkyně zlata a olympijské vítězky Norky před zraky 15.923 fanoušků, kteří vytvořili divácký rekord na ženské házené. V semifinále domácí reprezentantky jasně zdolaly Polsko, k čemuž jim pomohla ještě vyšší návštěva.

V historii samostatného Srbska jsou házenkářky ve finále MS poprvé. V jugoslávské éře se jim to povedlo čtyřikrát, přičemž jediný titul získaly před 40 lety.

Brazilské reprezentantky dosáhly už postupem do semifinále historického úspěchu, který ještě vylepšily přesvědčivou výhrou nad Dánskem. Seveřanky v souboji o třetí místo s Polskem zkusí napravit nezdar z předloňského šampionátu v Brazílii, kdy podlehly v zápase o bronz Španělsku.
Semifinálová utkání MS žen v házené v Bělěhradě:

Srbsko – Polsko 24:18 (14:6)
Brazílie – Dánsko 27:21 (14:10)

Komentáře

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>