Ilustrační foto, autor ivanmik

Futsalisté začali ME remízou s Chorvaty

Českým futsalistům nevyšel úvodní zápas evropského šampionátu v Belgii. Ve vyrovnaném utkání vybojovali proti Chorvatsku bod za remízu 1:1. Vyrovnávací branku navíc Češi inkasovali v samém závěru. O postup si to rozdají v neděli se s favorizovaným Španělskem.

Zatímco pro Čechy to byl první zápas na turnaji, Chorvaté už získali bod v zápase se Španělskem a případná porážky by je poslala domů. Českému týmu by naopak případná výhra zajistila postup do další fáze.

Češi začali lépe a v 8.minutě je poslal do vedení Novotný, jenž propálil Jukiče mezi nohama. Radost vydržela na české střídačce necelých pět minut. Po chorvatském tlaku vyrovnal Jelovčič, který nedal přesouvajíci brankáři šanci.

O další dvě minuty později už Chorvatsko vedlo. Chybu na půlící čáře využil Novak a přesnou přihrávkou vybídl ke skórování Marinoviče.

Gól ze šatny,i tak by se dala nazvat vyrovnávací branka. Češi překvapili svého soupeře už po 30 vteřinách druhé půle a Mareš srovnal.

Ve 24.minutě to byl český celek, který otočil výsledek a Belej vrátil znovu vedení na českou stranu. Češi mohli v závěru zápasu rozhodnout, ale ani dvě penalty k tomu nestačili.

Zákonitě tak musel přijít trest. Chorvatsko se odhodlalo ke hře bez brankáře a nakonec tato vyriantu slavila úspěch.  Autorem vyrovnávacího gólu byl po přesné přihrávce od Jelovčiče nikým nekrytý Capar.

Pokud chtějí Češi pomýšlet na postup ze skupiny musí v nedělním zápase porazit Španělsko.

Futsal – ME

Chorvatsko – Česko 3:3 (2:1)
Branky: 13. Jelovčič (Marinovič), 15. Marinovič (Novak), 38. Capar (Jelovčič) – 8. Novotný, 20. R. Mareš (Cupák), 23. Belej (Cupák)