Futsalisté Sparty měli premiéru úspěšnou! Slavii porazili 6:4

Zatímco slávistům už je nejvyšší futsalová soutěž poměrně známá, jejich nový a zároveň největší rivalové se s touto soutěží teprve seznamují. Sparťané nezahájili pouze nový ročník, ale novou éru, neboť se jedná o pár měsíců starý klub. A premiéra hned byla úspěšná…

Začátek zápasu byl velmi vyrovnaný a obě mužstva si dokázala vytvořit po několika slibných šancí. Jako první z gólu se však radovali Sešívaní, kteří šli zásluhou Filingera do vedení v 11. minutě.

Sparťané se ovšem nenechali zahanbit a vyrovnáno bylo již o pouhé dvě minuty později. Trefil se Vodecký, který střelou z neprostřední blízkosti překonal Kučeru. A v 17. minutě šla Sparta poprvé v zápase do vedení, díky brance Stejskala, jež po kombinaci s Dlouhým uklízel míč do prázdné brány.

Neuteklo ani 120 vteřin a skóre se opět měnilo. Na 3:1 zvyšoval Dlouhý, který sice střílel z úhlu, ale míč se nakonec za Kučerova záda dostal.

Na začátku druhé půle vstřelil kontaktní gól Eisenreich, jež po přihrávce Matějky střílel do odkryté brány. Tato branka však nebyla nic platná, neboť mezi 25. a 27. minutou vstřelili Sparťané další dva rychlé góly.

Nejprve se prosadil Semerád a následoval jej Holeček. Po těchto dvou brankách již byl stav utkání 5:2 ve prospěch Sparty. Její vedení pojistil ve 31. minutě ještě Hodečka, který propálil slávistického brankáře střelou z voleje a Sparťané tak směřovali za hladkou výhrou.

Sešívaní to přesto nevzdali a pokusili se ještě zabojovat alespoň o výsledek.
Ihned vzápětí po obdržené brance snížil z penalty na 3:6 svým druhým gólem v utkání Filinger a ve 34. minutě upravil na konečných 4:6 Matějka, který tak alespoň zmírnil porážku.

Tři minuty do konce měli Sparťané po faulu Míči ještě příležitost v podobě pokutového kopu, Formánek však střílel nepřesně.

AC Sparta Praha: Vozár (Sochůrek) – Dlouhý (C), Beran, Semerád, Fichtner, Havrda, Holeček, Rott, Srkal, Formánek, Šnídl, Stejskal, Vodecký

SK Slavia Praha: Kučera (Krajč) – Brychta, Čonka, Žampa, Eisenreich, Ulich, Hrdina, Vejvoda, Filinger, Oliva, Míča, Krátký, Matějka