Futsal čeká pražské derby, Sparta přivítá Slavii!

Již za necelý týden bude započata další sezóna nejvyšší futsalové soutěže v České republice. Mimo dva klasicky postupující přibude ještě jeden, zcela nový, tým – AC Sparta Praha.

Nově vzniklý klub byl založen poměrně náhle před třemi měsíci. Za vším stojí Milan Doruška, který vytvořil klub  nesoucí jméno velmi cenné klubové značky, tedy AC Sparta Praha. Ambice tomuto klubu rozhodně upřít nelze, neboť hned od svého založení vstupuje do nejvyšší soutěže, kde nahradí Torf Pardubice, jež se nacházejí ve finanční tísni. Pardubickému klubu byla dána finanční odměna a někteří hráči budou tvořit i kádr Sparty. Dalšími nováčky ve futsalové první lize jsou i vítězové druhých lig – Salamandr Hradec Králové a Agromeli Brno.

Každopádně, dle Doruškových slov, nejsou na první sezónu kladeny žádné vysoké cíle, Sparta se však bude chtít držet pokud možno alespoň v polovině tabulky a dosáhnout co nejlepšího umístění. V tom by jí mohli pomoci i dva cizinci, jeden ze Slovenska, druhý z Ruska.

Sezóna začne pro Sparťany z ostra a hned v prvním kole přivítají v domácí hale na Podvinném mlýně svého největšího rivala – pražskou Slavii a to v pátek, 17. 9. od 20:15. Na zápas se navíc chystá velké množství fanoušků z řad obou táborů, takže se rozhodně bude na co dívat a o atmosféru bude též postaráno.

Do zápasu budou nastupovat jako favorité slávisté, kteří začínají již svou několikátou sezónu v nejvyšší soutěži. Zajímavostí je, že jejich domácí hala bude sloužit ještě jednomu týmu a to Benagu, které se do Prahy vrátilo zpět z Brna.

Komentáře

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>