Dojmy Veroniky Kuželové z hokejové stáže v Kanadě

Ahoj všem!

Letošní hokejovou sezónu trávím v zámoří, konkrétně v kanadském Banffu. Bylo mi řečeno, že by vás mohlo zajímat, jak to tu vypadá a jak tu všechno chodí a že bych čas od času mohla napsat co je nového. Přijde mi to jako dobrej nápad, tak teda s chutí do toho!

Nabídka hrát v Kanadě přišla úplně znenadání, takže jsem všechno musela řešit dost narychlo (vízum, letenky, odklad studia na VŠ, oběhat doktory atd.), abych mohla přiletět co nejdřív. Té cesty jsem se asi obávala nejvíc, protože jsem nikdy předtím takhle sama nikam neletěla, ale naštěstí se mi podařilo sehnat let jenom s jedním přestupem v Amsterdamu a vše probíhalo bez problémů, až na to, že jsem si musela připlatit za druhý zavazadlo. Poté co jsem přiletěla do Calgary mě ještě čekala skoro dvouhodinová cesta autobusem přímo do Banffu, takže trip Praha -> Amsterdam -> Calgary -> Banff mi celkem zabral asi tak 20 hodin. Navzdory fyzickému i psychickému vyčerpání z cesty a časového posunu (-8 hod)jsem hned po příjezdu šla na trénink… Ten radši nebudu komentovat.

Hned následující den u nás měli trénink New York Rangers a o týden později přijeli Winnipeg Jets, takže jsem si mohla pokecat s mými kladenskými kolegy Frolíkem a Pavelcem, fakt super hoši!

Teď o víkendu jsme se účastnily turnaje v Ottawě, kde se nám ale moc nezadařilo a vyhrály jsme jenom jeden zápas ze čtyř. V neděli jsme se tak místo toho, abychom hrály o umístění, byly podívat do centra na Parliament Building a samozřejmě do taky obchoďáku. V pátek, v sobotu a v neděli nás pak čekají první ligové zápasy, tak snad si spravíme reputaci.

Jinak bydlím tady u jedné rodiny spolu s mojí spoluhráčkou z Holandska a nemůžu si na nic stěžovat. Banff je moc pěkný městečko a je tu dokonce nejstarší kanadský národní park, tak snad bude možnost ho trochu očíhnout.

Doufám, že nejnáročnější dny už mám za sebou, sice na mě ještě občas padne taková ta „já chci domů“ krize, ale to snad brzy přejde. Moc si vážím toho, že tu můžu být, protože hrát v zámoří byl vždycky můj sen. A ten sen se mi splnil, zrovna když jsem to nejmíň čekala.

Zatím je to vše, všechny zdravím a zas se ozvu.

Verča

Komentáře

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>