Čeští inline hokejisté jsou opět zlatí – ve finále porazili silnou Kanadu

Naši reprezentanti se zúčastnili světového šampionátu organizace FIRS a vybojovali třetí zlato v historii. Na turnaji konaném v americkém Anaheimu se povedlo svěřencům trenéra Jířího Souhrady smést ve finále neporaženou Kanadu 8:2.

Před utkáním o zlato se oba celky potkali už v základní skupině. Tehdy utkání skončilo nerozhodně 5:5. Do finálového utkání vstoupili lépe inline hokejisté javorových listů, kterým se podařilo vstřelit úvodní gól již po 33 vteřinách hry zásluhou Woodse. Poté už se ale začali prosazovat reprezentanti České republiky. Dvě branky se podařilo dát Kafkovi a po jedné si připsali Přibil, Vozdecký a Loskot. Po první půli hracího času odcházeli naši hráči do kabin za jasného vedení 5:1.

Po přestávce se čekal veliký kanadský tlak do brány, ale to se Kanaďanům příliš nepovedlo. Spíše naopak, protože Česko přidalo další dva rychlé zásahy (Veselý a Loskot) a bylo prakticky po utkání. Severoamerický celek se zmohl už jen na jeden gól (Hammond), který o tři minuty později kontroval Šebek a upravil na konečných 8:2.
Sebevědomý kanadský výběr tak mohl na zlato, které si připsal naposledy v roce 2002 zapomenout. Oproti tomu Češi získali podeváté za sebou medaili. Celkově mají na svém kontě již patnáct madailových úspěchů (tři zlata, čtyři stříbra a osm bronzů).