České házenkářky se dlouho držely, nakonec však prohrály

České házenkářky zavítaly v rámci kvalifikace na Mistrovství Evropy do Černé Hory, kde se střetly s favorizovaným výběrem mistryň světa a olympijských finalistek. Reprezentantky Černé Hory nakonec ukázaly svou kvalitu a i přestože se Češky dlouho držely, tak je přehrály poměrem 25:22.

Domácí výběr tak může slavit postup do skupinové fáze prosincového Mistrovství Evropy, o které se pořádáním dělí Maďarsko a Polsko. Češky naopak musejí bojovat o postup až do samého závěru kvalifikační fáze, kde je čekají ještě zápasy s Portugalkami a následně Polkami.

České reprezentantky přijížděly do Černé Hory zajisté s nabitým sebevědomím, neboť na domácí palubovce dokázaly těmto soupeřkám pořádně zavařit a nakonec prohrály pouze o jediný bod. Aktivita a snaha o to získat důležité body do tabulky byly vidět i v odehrané odvetě, v níž dokonce svěřenkyně trenéřa Bašného ještě v dosti pokročilé  části zápasu vedly a domácím reprezentantkám tak byly vyrovnanými soupeřkami.

Češkám však již ke konci odcházely síly, což podpořila také velice přísná rozhodnutí rozhodčích. Černá Hora tak na závěr zápasu dokázala otočit skóre utkání a vypracovat si v posledních minutách dokonce i třígólový náskok, který vydržel až do samého konce zápasu.

České reprezentantky však odehrály velice vydařené utkání a k bodovému zisku chybělo málo. Nyní se nacházejí v tabulce na druhém místě, o které se dělí s Polkami.

Černá Hora 25:22 (12:11) Česká republika

ČR: Müllnerová, Doláková – Knedlíková, Keclíková, Chrenková, Salčáková, Růčková, Kutlvašrová, Vítková, Hrbková, Martinková, Luzumová, Štěrbová, Crhová, Selucká, Kubáčková.

Komentáře

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>