Češi na úvod MS v inline hokeji porazili Slováky

České mužstvo zvládlo své první vystoupení na MS inline hokejistů  a v Pardubicích porazilo Slováky 5:2. Soupeeř byl zdatným protivníkem, ale o body český tým obrat nedokázal.

Češi začali dobře a po úvodní čtvrtině vedli o dva góly. Na gól Šima ze šesté minuty navázal o chvíli později Vozdecký. Po přestávce se poprvé prosadili Slováci a  Růžička snížil. Další gól českého týmu, ale přišel vzápětí a znovu byl rozdíl třígolový.

Slovensko dokázalo ještě jednou a naposled překonat Salfického, když se prosadil Ručkay. Češi tak vyhráli první polovinu utkání 3:2

Závěrečné dvě čtvrtiny už přinesly jen dva góly za zády slovenskoho brankáře. Čtvrtou trefu zaznamenal Šebek a výsledek zpečetil při hře bez brankáře Kameš.

V pondělí čeká na reprezentaci o poznání těžší úkol, do cesty se jim postaví Američané. Zápas začíná v 19:00 hodin.

Slovensko – Česko 2:5 (0:2, 2:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 14. Růžička (Šimůnek), 23. Ručkay (Šimůnek, Preisinger) – 6. Šimo (Vozdecký, Strýček), 9. Vozdecký (Šimo, Šebek), 15. Čáp (Šimo, Loskot), 28. Šebek (Strýček, Vozdecký), 48. Kameš (Cik, Brož)

Rozhodčí: Pering, Singer (oba Německo).

Slovensko: Ondrejka (Neumann) – Preisinger, Novajovský, Růžička, Šimůnek – Jaško, Novák, Holovič, Prokop – Mrázik, Ručkay, Šiller, Haring

Česko: Salfický (Brabec) – Strýček, Šebek, Vozdecký, Šimo – Kameš, Cik, Buchtele, Brož – Šenkeřík, Čáp, Loskot, Kubica – Bernad, Hrazdira