Ilustrační foto, autor ivanmik

Brazilská futsalová hvězda Cacau míří z Chrudimi do Kazachstánu

Zkušený futsalista, jenž často působí i v roli hrajícího asistenta odchází po úspěšném angažmá v Era – Packu Chrudim do kazašského giganta Kairatu Alma-Ata. Kazachové uspěli s nabídkou vést tři měsíce jejich klub ve futsalové Lize mistrů Final Four.

Právě z klubu Kairat Alma-Ata přestupoval Cacau před čtyřmi roky do futsalové Chrudimi. Nyní se vrací zpět, aby vedl mnohonásobného kazašského mistra za úspěchem ve Final Four.

Dostal jsem od Kairatu postupně tři nabídky. Ta poslední už byla taková, že jí nešlo odolat.  Z klubu odešel trenér Barbosa, který dostal nabídku z ruského Novosibirsku, takže budu u týmu působit jako hlavní trenér,” řekl Cacau.
Kazašský celek patří v Evropě ke špičce, a proto s ním chce Cacau dojít co nejdál. Nejprve bude se svým týmem bojovat v ligové soutěži a pomalu jej připravovat na vrchol sezóny. Ve Final Four se pak střetnou čtyři nejlepší kluby kontinentu. Obdoba fotbalové Ligy mistrů se bude konat v gruzínském Tbilisi.
Poté co si svou tříměsíční úlohu v Kazachstánu odbude, vrátí se zpátky na východ Čech, kde ho bude čekat závěrečná fáze play-off české Chance Futsal ligy. “Tak jsme na tom domluvení v Chrudimi. Jsem rád, že mi umožnila pracovat v Kairatu a zúčastnit se s ním Final Four“, děkuje Cacau.

Brazilská hvězda věří, že spolu s druhým koučem výborně připravý chrudimský tým a dojde až do finále, kde vybojuje znovu český titul.” Jarda je dobrý trenér, tři roky jsme spolu připravovali tým, on ví, jak s hráči pracovat, nebude mít problém, “ věří svému kolegovi.

 

Foto ilustrační – autor Ivanmik

Komentáře

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>