Američané zdolali české inline hokejisty

Smolně prohráli čeští inline hokejisté ve svém druhém zápase na MS se Spojenými Státy. Pondělní duel ztratili až v samém závěru, když Američané vstřelili vítězný gól necelé dvě minuty před koncem.

V úvodní částI žádný gól nepadl, ale obě mužstva se dostala k několika zajímavým situacím. Gólmani obou týmů však zůstali nepřekonáni.
Jako první se prosadili ve druhé čtvrtině Američané a White poslal kotouč z bezprostřední blízkosti nad vyrážečku Salfického.  Tentýž hráč pak o další tři minuty později, po chybě českého týmu, zvyšoval na 2:0.  Ještě před přestávkou stačil snížit Vozdecký.
Hned po patnácti vteřinách třetí čtvrtiny bylo srovnáno, autorem branky znovu Vozdecký. Američané si ale vzápětí vzali vedení zpět a v následné přesilovce odskočili na rozdíl dvou branek.
Český tým se nechtěl vzdát a v závěrečné části udeřil během minuty a dokázal srovnat. Střela Vozdeckého švihem zapadla za záda Kuhna a Šebek zakončil pohlednou kombinaci s Hemským do poloodkryté americké klece.

Nadějnou remízu, ale Češi neudrželi a White necelé dvě minuty před koncem vstřelil  vítěznou branku. Závěrečná snahu o hru bez brankáře už změnu výsledku nepřinesla.

V úterý se Česko postaví proti Velké Británii, zápas startuje v 18:00 hodin

USA – Česko 5.4 (0:0, 2:1, 2:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 19. White (Spezia, Burnett), 22. White (Spezia), 26. Spezia (Burnett, Rodriguez), 28. Lee (White), 47. White (Spezia, Rodriguez) – 24. Vozdecký (Šebek, Šimo), 25. Vozdecký (Strýček), 42. Vozdecký (Strýček, Šimo), 43. Šebek (Hemský)

USA: Kuhn III (Lane) – Cadiz, Noe, Lee, Kettler – White, Spezia, Rodriguez, Burnett – Thompson, Kavaya, Novak, Siemer

Česko: Salfický (Brabec) – Strýček, Šebek, Vozdecký, Šimo – Kameš, Hemský, Buchtele, Brož – Čáp, Šenkeřík, Loskot, Kubica – Bernad, Hrazdira, Cik

Rozhodčí: Vikman (FIN), Christiansen (CAN)