Zlín porazil Třinec a je ve finále Extraligy

Hokejisté Zlína dokázali porazit v šestém zápase porazit na domácím ledě Třinec 5:1 a postoupili do finále. Jsou tak prvním známým účastníkem boje o titul, neboť druhý finalista, který vzejde z duelu Sparta – Brno, bude znám až po odehrání sedmého zápasu.

Zlín předvedli opravdu skvělý start do zápasu. Nejprve otevřel ve 37. vteřině skóre Čajánek, aby jej o necelé čtyři minuty později doplnil druhou brankou Veselý.

Když poté zvyšoval ve 14. minutě druhé třetiny na 3:0 Balaštík, tak se snad již nenašel nikdo, kdo by pochyboval o postupu jihomoravského celku do finále soutěže.0

Za Třinec sice ještě snížil Orsava, který se prosadil hned zkraje třetí třetiny, ale to bylo vše, co Oceláři v tomto utkání předvedli. Naopak, během závěrečné fáze zápasu stihli inkasovat ještě dvakrát a to z hokejek Köhlera a Honejska, kteří upravil na konečných 5:1.

Branky a nahrávky: 1. Čajánek (Honejsek, Zámorský), 5. Veselý (Čajánek, Honejsek), 34. Balaštík (Köhler, Kotvan), 50. Köhler (Balaštík), 54. Honejsek (Čajánek) – 41. Orsava (Galvas, Hrubec)

Sparta si vybojovala sedmý zápas, rozhodne se na jejím ledě

Stejný počet branek poté nastřílela Sparta, jen s tím rozdílem, že inkasovala o jeden gól více. Každopádně vítěz základní části si dva obdržené góly mohl tentokrát dovolit, neboť po skončení první třetiny vedl 4:0 a když poté na konci druhé třetiny vstřelil do brněnské sítě potupný pátý gól Přibyl, tak bylo jasné, že Sparta si již vítězství pohlídá.

To se jí také povedl a brněnští hokejisté pouze zmírnili porážku, když v první polovině třetí třetiny zvládli vstřelit dvě branky, kterými korigovali stav zápasu na 2:5.

Branky a nahrávky: 41. Kempný (T. Svoboda), 49. T. Svoboda – 6. Divíšek (Polášek, Simon), 8. Forman (Polášek, Sičák), 9. Hlinka (Ton, Buchtele), 13. Hlinka (Ton, Krejčík), 39. Přibyl (Buchtele)