Zlín porazil Brno bez jediné inkasované branky

Zlínští hokejisté dokázali v prvním finálovém zápase české nejvyšší hokejové soutěže porazit své rivaly z Brna a po výhře 3:0 vstoupili vítězně do finálové série.

Ač zápasové statistiky mluvily jasně ve prospěch brněnské Komety, tak v gólech měli navrch Ševci a to je ve sportovním utkání pokaždé to nejdůležitější. Hokejisté hájící barvy Zlína dokázali za celý zápas vystřelil pouze patnáctkrát, ovšem každá jejich pátá střela skončila gólem. Brněnští naopak ohrozili Kašíka hned jednatřicetkrát, jenže ten všechny pokusy o ohrožení jeho branky dokázal zneškodnit, čímž svému týmu také velkou měrou pomohl k vítězství.

Gólový účet utkání poté otevřel v sedmé minutě zápasu Marušák, který se po asistencích Köhlera a Lešky prosadil v přesilové hře. Následně uběhlo pouze osm minut a domácím publikum dostalo podnět k radosti podruhé, neboť tentokrát se prosadilo pravé křídlo druhé lajny Balaštík, který pojistil náskok svého týmu. Ten poté navýšil již na rozdíl tří branek Honejsek, jenž se dokázal prosadit ve 36. minutě a svou trefou srazil brněnské hokejisty definitivně do kolen.

Jelikož ve třetí části již žádná branka ani na jedné straně nepadla, tak oba týmy se v prvním utkání hraném ve Zlíně rozešly za stavu 3:0 ve prospěch domácího týmu. Ten bude mít možnost pojistit si své vedení v sérii již zítra, kdy se opět hraje na jeho ledě. Každopádně pokud by se podařilo vyhrát Kometě, tak ta by si přivezla do Brna velice cenný bod.

Zlín 3:0 Brno (2:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Marušák (Leška, Köhler), 15. Balaštík (Köhler, Zámorský), 36. Honejsek (Melenovský)

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Zámorský, Kotvan, Horák, Marušák, Řezníček, Matějíček – Veselý, Čajánek, Honejsek – Köhler, Leška, Balaštík – Kubiš, Melenovský, Ondráček – Čech, Holík, Okál – P. Sedláček

HC Kometa Brno: Trvaj (Čiliak) – Žižka, Miller, Kempný, Kováčik, Dlapa, Kuboš, Dujsík – Pivko, Čermák, Zohorna – Káňa, Němec, T. Svoboda – J. Hruška, Koreis, J. Svoboda – Burian, Mrázek, Vondráček – Raška