Všechny čtvrtfinálové série jsou srovnány

Ve druhých zápasech čtvrtfinále play-off Extraligy se všem týmům podařilo srovnat průběžný stav sérií na 1:1.

Třinec 5:1 Pardubice (0:0, 3:0, 2:1)

Třinečtí hokejisté dokázali porazit pěti góly Pardubice a vrátili jim tak porážku 0:4 z prvního duelu. Tato série tedy není vyrovnaná pouze na body, ale i na celkové skóre.

Průběžné skóre v utkání přitom dlouho nenaznačovalo to, že by mohlo padnout šest gólů, neboť ještě po první třetině svítilo na tabuli 0:0. Pardubice však v tomto utkání doplatily na vyloučení, neboť z přesilových her inkasovaly hned třikrát, včetně úvodního gólu. O ten se postaral na začátku druhé třetiny Linhart. Na další branky poté diváci dlouho nečekali, neboť po čtyřiceti odehraných minutách již Třinec vedl 3:0 a to když se prosadili ještě Polanský s Martinem Růžičkou (přesilová hra).

Pardubice snížily na rozdíl dvou branek až dvě minuty do konce, navíc v oslabení, načež se rozhodly odvolat gólmana. To se jim však nevyplatilo. V přesilové hře do prázdné brány nejprve skóroval Polák a pátým gólem Třince uzavřel toto utkání  Rufer, který překonal Hudáčka pouhou vteřinu do konce.

Branky a nahrávky: 24. Linhart (Bonk, Martin Růžička), 30. Polanský (Adamský, Orsava), 37. Martin Růžička (Polanský, Adamský), 59. Polák (Krejčí), 60. Rufer (Martin Růžička, D. Nosek) – 58. Sýkora (Semorád)

Zlín 3:4 Hradec Králové (2:1, 1:2, 0:1)

V zápase mezi Zlínem a Hradcem Králové se obě strany o průběžné vedení přetahovaly po celý zápas. Nejprve vedl Mountfield zásluhou Deje 1:0, načež však Ševci ještě v první třetině otočili.

Hradečtí však následně dokázali srovnat (Kudrna), ovšem Zlín šel díky Zámorskému do vedení i podruhé v zápase. Každopádně o vítězství Hradce poté rozhodl Kudrna, který se blýskl dalšími dvěma góly a připsal si tak hattrick. Tento hráč nejprve 38 vteřin před koncem druhé třetiny srovnal a necelé tři minuty do závěrečné sirény dokonal i obrat, díky čemuž Hradec vybojoval ve Zlíně jeden bod.

Branky a nahrávky: 12. Honejsek (Čajánek, Veselý), 19. Marušák (Leška, Balaštík), 34. Zámorský (Veselý) – 4. Dej (Tvrdík, Pospíšil), 27. Kudrna (Jank, Ptáček), 40. Kudrna (Šimánek, Harant), 58. Kudrna (Ptáček, Mertl)

Plzeň 4:1 Kometa Brno (2:0, 2:0, 0:1)

Oba čtvrtfinálové zápasy hrané v Plzni skončily shodným výsledkem 4:1. První utkání však bylo ve prospěch Brna, zatímco ve druhém připadlo vítězství Plzni. Západočeši si vedení zajistili již po dvou odehraných třetinách, po nichž vedli 4:0 a to když každou dvacetiminutovku ovládli shodně 2:0. Za brněnské poté pouze korigoval Němec, který alespoň vstřelil čestný gól hostů.

Branky a nahrávky: 10. Slovák (Kratěna, Lev), 12. Sýkora J. (Dvořák), 22. Kratěna, 35. Straka (Duda, Hanzlík) – 47. Němec (Kempný, Svoboda T.)

Sparta Praha 0:1 Vítkovice (0:0, 0:0, 0:1)

Nejtěsnějším utkáním bylo to, ve kterém se utkala Sparta Praha a Vítkovice. Zatímco první zápas skončil poměrem 3:2, tak v tom druhém museli diváci čekat na gól 59 minut a 13 vteřin. Každopádně po tomto gólu měla radost pouze menšina diváků, kteří si na stadion pražské Sparty našli cestu. Prosadil se totiž Kolouch, který jediným gólem v zápase vystřelil cennou výhru Vítkovicím.

Branky a nahrávky: 60. Kolouch (Stehlík, Vandas)