Ilustrační foto, autor Ivanmik

Vítkovice jsou prvním postupujícím

Hokejisté Vítkovic dokázali vyhrát i třetí duel předkola play-off proti Liberci a jsou tak sedmým známým týmem, který se zúčastní bojů v play-off. O posledním postupujícím se rozhodne mezi Pardubicemi a Slavií.

Vítkovice přijely na sever Čech získat třetí bod, který by jim zajistil tu nejkratší možnou cestu do čtvrtfinále play-off. To se jim dařilo již od samého začátku, kdy po deseti odehraných minutách vedly 2:0 a to díky přesným trefám Vandase a Šedivého.

Liberečtí však dokázali ještě v první třetině snížit (Víšek) a ve druhé vyrovnat stav utkání. Na 2:2 upravoval v přesilové hře Výtisk. Jenže domácímu celku radost z vyrovnání nevydržela dlouho, neboť o minutu později vrátil vedení na stranu Vítkovic Huna.

Ve třetí části poté do svých rukou převzali otěže vítkovičtí, kteří tuto dvacetiminutovku dokázali ovládnout 3:0 a to když se postupně prosadili Burger, Stehlík (přesilová hra) a podruhé v utkání Vandas.

V následujícím čtvrtfinále se ostravský celek utká s favorizovanou Spartou.

Bílí Tygři Liberec – HC Vítkovice Steel 2:6 (1:2, 1:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 13. Víšek (Gřegořek, Bartek), 38. Výtisk (Bartek, Hunkes) – 3. Vandas (Kolouch, E. Němec), 11. Šedivý (Szturc, J. Káňa), 39. Huna (Svačina, Roman), 43. Burger (Húževka, Strapáč), 56. Stehlík (Barinka, Burger), 60. Vandas (E. Němec, Kolouch).

Pardubice získaly druhý bod

To mezi Slavií a Pardubicemi se hrálo teprve o druhý bod. Ten pro sebe dokázali uzmout Východočeši, kteří v prvním utkání hraném v Praze zvítězili 4:2.

Závěr první třetiny nabídl poměrně zajímavou přestřelku, když nejprve poslal Pardubice do vedení Benák, ale za pětačtyřicet vteřin vyrovnal Doležal. Každopádně jedenáct sekund před koncem úvodní části upravil na 1:2 Sýkora a vedení Pardubic poté ještě navýšil v osmnácté minutě druhé třetiny Ďaloga.

O zdramatizování závěru zápasu se ve čtyřiapadesáté minutě postaral Petr Kadlec, který dokázal využít přesilovou hru. Další početní výhodu poté měli slávisté i ke konci utkání, načež také odvolali brankaře. To se jim však nevyplatilo a Semorád gólem v oslabení a do prázdné branky upravil na konečných 2:4.

HC Slavia Praha – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 17. J. Doležal (V. Růžička ml., Kolařík), 54. Kadlec (Knot, P. Jelínek) – 17. Benák (T. Zohorna), 20. P. Sýkora (T. Zohorna, Benák), 38. Ďaloga (T. Zohorna, P. Sýkora), 60. Semorád.