Týmy Spojených států i Kanady postoupily do finále

Hokejistky Spojených států amerických a Kanady ukázaly své kvality a ovládly semifinálová utkání. Spojené státy porazily 6:1 Švédsko, Kanada zase díky povedené první třetině, ve které nastřílela všechny své góly, přehrála 3:1 Švýcarsko.

USA 6:1 Švédsko (3:0, 2:1, 1:0)

Američanky vstoupily do utkání poměrně svižně a již v první třetině si dokázaly vytvořit tříbrankový náskok poté, co se postupně trefily Carpenterová v přesilové hře, Bellamy a Kesselová. Ve druhé třetině následně navýšily náskok svého týmu Lamoureuxová (v přesilové hře) a Bozeková, která tak posunula průběžný výsledek utkání již na 5:0.

V prostřední části ještě sice dokázala snížit Borgqvistová, která vstřelila alespoň čestný gól Švédek, ovšem tři minuty před koncem opět navýšila vedení o pět branek Deckerová, která tak upravila na konečných 6:1. Američanky mohly nastřílet i více gólů, ale nedokázaly proměnit několik zajímavých příležitostí, jako byl například samostatný nájezd Lamoureuxové ve třetí třetině.

Kanada 3:1 Švýcarsko (3:0, 0:1, 0:0)

Kanaďanky vstoupily do zápasu podobně jako jejich geografické sousedky a již po první třetině vedly 3:0, když se prosadily Spoonerová, která vstřelila dvě branky, a Daoustová, čímž před zbývajícími dvěma částmi vytvořily svému týmu velice pohodový náskok. Ten se však podařilo Švýcarkám snížit a to poté, když v šesté minutě druhé třetiny dokázala využít Lutzová početní převahy.

Po zbytek zápasu však již další branky nepadly, což znamenalo, že si Kanaďanky připsaly vítězství 3:1 a jsou to právě ony, které se radují z postupu do finále, kde si zopakují zápas se Spojenými státy, které dokázaly ve skupině porazit 3:2. Švýcarky se poté utkají o bronz se švédskými hokejistky.