Spartě skončila série výher, Mountfield otočil utkání v Liberci

Pěti zápasy pokračovala v pátek česká nejvyšší soutěž. Ve velmi zajímavém střetnutí přerušil sparťanskou sérii výher Zlín, který po první třetině sice prohrával 1:4, ale nakonec však dokázal vývoj zápasu otočit a připsat si plný počet bodů. Zápas otáčel i hradecký Mountfield, jež vstřelil Liberci pět gólů během jedné třetiny.

Zlín – Sparta

Utkání mezi těmito dvěma mužstvy začalo lépe pro domácí, kteří šli zásluhou Tesaříka do vedení poté, co využil přesilovou hru. Početní převahy však využil o necelou minutu a půl později také Petr Ton, který srovnal skóre utkání. Netrvalo dlouho a Sparta šla do vedení. Opět to bylo v přesilové hře, ovšem tentokrát se prosadil Tomáš Rolínek.

Když se na konci úvodního dějství zápasu prosadili během půl minuty Švrček a Pilař, zdálo se, že je o zápasu rozhodnuto.

Zlín se však nevzdal a během pěti minut v druh třetině dokázal vyrovnat průběžné skóre. Honejsek, Balaštík a Leška, to jsou jména hráčů, díky kterým se Ševci dostali zpět do hry a role se obrátili ve chvíli, kdy ve 26. minutě zvýšil Čech na 5:4 pro Zlín.

Sparťané však dokázali ještě během druhé třetiny zásluhou přesilovkového gólu Pecha vyrovnat a poslední fáze zápasu tak slibovala zajímavé dějství. V ní však padl již pouze jediný gól, který měl na hokejce Zámorský, jež se prosadil minutu a čtvrt před závěrečnou sirénou. Na to již Sparťané reagovat nestačili a odjíždí tak ze Zlína s prázdnou.

Branky a nahrávky: 4. Tesařík (Honejsek, Holík), 21. Honejsek (Čajánek), 23. Balaštík (Leška, Veselý), 25. Leška (Veselý), 26. Čech, 59. Zámorský (Leška) – 5. Pilař (Ton), 9. Rolinek (Hlinka, Ton), 18. Švrček (Krejčík), 19. Pilař (Hlinka, Klimek), 38. Pech (Kubát, Krejčík)

PSG Zlín: Horčička (19. Štůrala) – Tesařík, Řezníček, Marušák, Matějíček, Urbanec, Zámorský, Horák – Köhler, Čech, Čajánek – Leška, Ondráček, Kubiš – Honejsek, Melenovský, Holík – Veselý, Sedláček, Balaštík.

HC Sparta Praha: Král (26. Pöpperle) – Krejčík, Pilař, Kubát, Švrček, Phillip, Sičák, Gregořek – Rolinek, Hlinka, Ton – Buchtele, Pech, Kumstát – Rachůnek, Přibyl, Klimek – Rachůnek, Simon, Forman.

Hradec Králové – Liberec

Zápas otáčel i Mountfield, který na své ledové ploše přivítal Bílé tygry z Liberce. Ti měli přitom k vítězství po většinu zápasu blíže, neboť po skončení dvou třetin zápasu vedli zásluhou Barteka a Valského 2:0.

Hokej je ovšem rychlý a zajímavý sport a vedení o dvě branky nemusí znamenat vůbec nic. To dokázali i hráči s Hradce, kteří během jedné třetiny otočili zápas. Nejprve z přesilovky snížil Šimánek a následně vyrovnal dokonce z vlastního oslabení Dej.

Jiří Šimánek poté svou druhou brankou v utkání poslal Hradec do vedení, které ještě pojistil ve 12. minutě Červený, který zvyšoval již na 4:2. Liberečtí ještě zkoušeli ke konci zápasu hrát power-play, v něm ovšem gól již stejně nedali a naopak, Tomáš Mertl upravil střelou do prázdné brány na konečných 5:2.

Branky a nahrávky: 43. Šimánek (Vydarený), 46. Dej (Vydarený), 47. Šimánek (Kudrna), 52. Červený (Mikuš), 60. Mertl (Šimánek) – 4. Bartek (Víšek, Bulík), 35. Valský (Zacha)

Mountfield HK: Kantor (Kacetl) – Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Plášil – Kudrna, Mertl, Šimánek “C” – Dej, Langhammer, Květoň – Švagrovský, Knotek, Podlešák – Švihálek, Červený, Rousek.

Bílí Tygři Liberec: Melicherčík (Schwarz) – Kolmann, Derner, Voráček, Výtisk, Vitásek, Čakajík, Šimek – Urban, Nedvěd “C”, Vampola – Bartek, Bulík, Víšek – Pospíšil, Filippi, Bulíř – Valský, Zacha, Vlach.