Slavia deklasovala Karlovy Vary 9:3

Základní část Extraligy míří do svého finále a již nás čeká pouze poslední kolo. V tom bude nejsledovanějším zápasem ten, mezi Slavií a Litvínovem, neboť tyto dva týmy se v přímém souboji utkají o poslední postupové místo do play-off.

Slavia neměla příliš výhodnou pozici, ovšem díky skvělému závěru, kdy nejprve porazila v derby Spartu a následně rozstřílela dnes Karlovy Vary, dokázala vymazat náskok hokejistů Litvínova, kterým se naopak vůbec nedaří.

Slavii chyběl jeden gól k „desítce“

Karlovy Vary nebudou vzpomínat na zápasy s pražskými „S“ zrovna v nejlepším. Nejdříve si hráči Energie nechali nasázet jedenáct gólů od Sparty a nyní devět od Slavie. V tomto utkání navíc padly dva hattricky a to když se třikrát prosadili Klhůfek a Doležal. Je poté dvěma brankami doplnil Langhammer a jednou se prosadil Holub. Karlovy Vary dnes neměly proti svému soupeři šanci a v celém týmu vyčníval snad jen Vlach, který se dokázal prosadit dvakrát.

Růžička nastřílel hattrick, Pardubice však Třinec přestřílely

Třinečtí Oceláři nedokázali navázat na deklasování brněnské Komety a nyní v gólové přestřelce s Pardubicemi byli horším celkem. Diváci se však nenudili a mohli sledovat pohledný hokej, ve kterém padlo hned dvanáct branek.

Hráči z města perníku sice již vedli 5:1 nebo 6:2, ale třinečtí předvedli skvělý nástup do třetí třetiny, kdy dokázali snížit na 5:6 a zdramatizovali tak poslední desetiminutovku zápasu. Na těchto pěti brankách měl velký podíl Martin Růžička, který tři vstřelil a na jednu přihrál. Povedlo se mu tak vstřelit dva hattricky ve dvou po sobě jdoucích utkání. Třinec poté zkoušel hrát bez brankaře, čehož využil Ďaloga a trefou do prázdné brány upravil na konečných 7:5.

Jelikož již jsou týmy v první šestce jistý a do předkola již zbývá doplnit pouze jeden nejistý tým, o kterém se rozhodne právě ve vzájemné duelu mezi Slavií a Litvínovem, bude právě toto nejzajímavějším utkáním posledního kola základní části, jenž se odehraje 7. 3.

Výsledky 51. kola ELH:

Chomutov – Plzeň 1:3

Brno – Kladno 4:3 po prodloužení

Mountfield HK – Liberec 3:4 po sam. náj.

Pardubice – Třinec 7:5

Slavia – Karlovy Vary 9:3

Vítkovice – Litvínov 3:1

Zlín – Sparta 2:1

 

Komentáře

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>