Sestava pro úvodní utkání se Švédskem byla zveřejněna

Již zítra vstoupí čeští hokejisté do olympijského turnaje zápasem proti Švédsku, se kterým by se, alespoň dle předpokladů, měli utkat o první místo ve skupině.

Trenér českého reprezentačního mužstva již odkryl své plány a zveřejnil předpokládanou sestavu pro první zápas na turnaji. Nyní je jasné, že od úvodní buly bude chytat Jakub Kovář, který má momentálně velice solidní formu a náhradníka mu bude dělat další zástupce z Kontinetnální hokejové ligy Alexander Salák. Na Ondřeje Pavelce se poté nedostalo a zápas bude sledovat pouze z tribuny s tím, že by se měl dostat do nominace pro páteční zápas s Lotyšskem.

Útočné formace jsou poté složeny následovně

Jágr, Plekanec, Červenka

Voráček, Krejčí, Palát

Nedvěd, Eliáš, Erat

Frolík, Novotný, M. Michálek

Náhradníci: Hanzal, Hemský

Do obranných řad poté Alois Hadamczik napsal na zítřejší soupisku  Židlického, Z. Michálka, Rozsívala, Kaberleho, Krajíčka, Barinku a Šmída.

A na závěr, přesilové formace by měly vypadat takto:

Židlický, Kaberle – Jágr, Plekanec, Červenka
Rozsíval, Krejčí – Nedvěd, Eliáš, Voráček

Český kouč tak nevsadil na to, dát do jedné lajny dvojici z New Jersey Jaromíra Jágra a Patrika Eliáše, ale rozdělil je do dvou různých formací. Každopádně pro Jágra není spolupráce s Červenkou či Plekancem žádnou novinkou. S prvním jmenovaným nastupoval v Omsku, s druhým zase v loňské sezóně v Kladně a s oběma se již setkal také v reprezentačním dresu.

Patrik Eliáš zase nastoupí do jedné lajny s dalším velice zkušeným hráčem Petrem Nedvědem, ke kterým byl přiřazen ještě Martin Erat.

Jestli nominovaná sestava dosáhne v utkání proti Švédsku úspěchu, můžete sledovat již zítra, od 18:00 na ČT Sport. Souběžně s tímto utkáním se odehraje i druhý souboj skupiny C mezi Lotyšskem a Švýcarskem.

Komentáře

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>