zdroj: flickr.com

Rusko porazilo Slováky až v nájezdech

Až k nájezdům dospěl zápas mezi Ruskem a Slovenskem. V základní hrací době a v prodloužení čekali diváci na gól marně. Zápas tak musela rozhodnout až dovednostní soutěž. V nich Rusové už dominovali, když proměnili oba své pokusy a získali dva body. Slovensko se díky získanému bodu postaví ve vyřazovací části českému národnímu týmu.

V úvodní třetině byli blíž ke vstřelení gólu Slováci, ale Miklík ani Pánik sesvými pokusy neuspěli.  Na druhé straně držel šance v poklidu chytající Ján Laco.

Rusové se trápili také v prostřední části a hledali svou tvář. Skórovat mohli před druhou přestávkou opět Slováci, ale Bartovič ani nadvakrát nepropálil Varlamova. Oba brankáři tak byli velkými postavami svých týmů.

Rozhodnutí nepřinesla ani třetí třetina, v níž Rusko svého soupeře výrazně přestřílelo. Slováci zápas nakonec dotáhli až k nájezdům. Tam ale pohořeli, když nedokázali proměnit ani jeden pokus. Za sbornou se trefili Radulov a Kovalčuk.

Získaný bod Slovensku zajistil do vyřazovacích bojů českou reprezentaci. Vítěz vzájemného duelu postoupí do čtvrtfinále.

Rusko – Slovensko 1:0 po sam. náj.
Branka: rozh. nájezd Radulov

Rusko: Varlamov (Bobrovskij) – Vojnov, Markov, Medveděv, Jemelin, Nikulin, Tjutin, Nikitin, Bělov – Kovalčuk (A), Dacjuk (C), Radulov – Sjomin, Malkin, Ovečkin (A) – Kuljomin, Anisimov, Tarasenko – Popov, Těreščenko, Ničuškin

Slovensko: Laco (Halák) – Starosta, Chára (C), Baranka, Meszároš, Sekera, Marinčin, Vydarený, Jurčina – Handzuš (A), Marián Hossa (A), Tatar – Jurčo, Záborský, Ölvecký – Surový, Bartovič, Miklík – Pánik, Marcel Hossa, Radivojevič

Komentáře

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>