Posledním postupujícím do play-off je Slavia

Hokejistům Slavie mnoho lidí již na to, že by mohli postoupit do předkola play-off, příliš šancí nedávalo. Nakonec však Pražané předvedli skvělý závěr sezóny, který navíc završili výhrou nad Litvínovem v posledním kole.

Právě s tím se utkali o poslední místo v předkole a diváci, kteří si do O2 arény našli cestu, měli o drama postaráno. O vítězi totiž musely rozhodnout až samostatné nájezdy a to poté, co všechny čtyři části zápasu skončily nerozhodně.

Do utkání vstoupili lépe litvínovští, kteří šli v patnácté minutě první třetiny do vedení a to díky přesné trefě Hanzla. Jenže slávisté dokázali ještě před závěrečnou sirénou úvodní části srovnat, když Francouze překonal Žejdl.

Ve druhé třetině šli opět do vedení litvínovští a to po gólu Martynka, ale Pražané opět dokázali výsledek upravit a vyrovnali na 2:2 poté, co se v přesilovce trefil Tomica.

Zápas se nakonec přesunul až k samostatným nájezdům, ve kterých se prosadil pouze Kadlec. Ten tak vstřelil snad nejdůležitější branku Slavie v základní části tohoto ligového ročníku, neboť jí vystřelil postup do předkola play-off.

O umístění se rozhodovalo i v dalších zápasech posledního kola. Stále nebylo totiž například jisté, kdo obsadí druhé místo. To nakonec dokázali získat třinečtí, kteří v moravskoslezském derby porazili Vítkovice. Na tuto pozici se dostali na úkor Plzně, která padla s Hradcem Králové. Ten ani přes výhru nedokázal předskočit Zlín, jenž prohrál po nájezdech s Libercem. Oba tyto týmy nasbíraly celkově 90 bodů, ovšem čtvrtý zůstal Zlín a to díky lepšímu skóre.

Šesté nakonec skončilo Brno, jenž v posledním zápase základní části podlehlo Karlovým Varům 0:3. Pořadí se poté ještě měnilo na sedmém místě, na které se díky výhře nad Spartou posunuli Pardubice. Ty za sebou poté nechali Vítkovice, Liberec a Slavii.

Dvojice pro předkolo play-off jsou tak jasně dány. Pardubice se utkají se Slavií a Vítkovice zase s Libercem.