Play-off KHL pokračovalo dalšími zápasy

V play-off Kontinentální hokejové ligy máme za sebou další zápasy. Zatímco v Západní části se odehrály již čtvrté zápasy, tak na východě bylo odehráno o jedno utkání méně. Nejblíže k postupu má momentálně Magnitogorsk, který vede v sérii s Novosibirskem již 3:0.

Magnitogorsk může v zítřejším zápase rozhodnout

Hokejisté Magnitogorsku mají za sebou úspěšnou misi v Novosibirsku již nyní. Na ledě svého soupeře dokázali získat bod a momentálně tak vedou již 3:0 na zápasy. I kdyby jim zítřejší čtvrté utkání nevyšlo, tak v pátém střetnutí poté budou mít nejen dvou bodů navíc, ale také podpory domácích fanoušků.

Novosibirsk přitom dlouho vedl 1:0 a to když se ve třinácté minutě zápasu prosadil Lekomtsev. Ten využil přesilové hry poté, co byl vyloučen Zaripov za krosček. Každopádně hosté se dočkali vyrovnání a až pouhých šest a půl minuty před závěrečnou sirénou. O gól, který poslal zápas do prodloužení, se postaral Khabarov.

Nastavení již poté nemělo dlouhého trvání a zápas ukončil v čase 62:11 Platonov.

Branky a nahrávky: 13. Lekomcev (Kutuzov, Kugryšev) – 54. Chabarov, 63. Platonov

Lev ve druhém utkání na neutrální půdě podlehl Donbassu

Díky nepokojům, které na Ukrajině panují, nemůže hrát Donbass domácí zápasy na svém stadionu. Každopádně i tak dokázal na podruhé Lev porazit a i s prvními dvěma zápasy z Prahy je stav série 2:2 na zápasy.

Ukrajinskému celku přitom stačilo každou třetinu vstřelit jeden gól. První trefu utkání měl na hokejce Bartulis, který se prosadil v sedmnácté minutě. Na 2:0 poté zvyšoval v deváté minutě prostředního dějství Toryanik, který si zároveň připsal vítěznou branku.

Lev sice ve třetí části dokázal snížit na 1:2, když pět minut před závěrečnou sirénou prosadil Azevedo, jenže to bylo z jeho strany vše. Naopak, v poslední minutě ještě upravil na konečných 3:1 Dadonov. Ten poslal puk do prázdné brány.

Branky a nahrávky: 17. Batulis (Kašpar, Dadonov), 29. Torjanik (Beluchin, Zacharov), 60. Dadonov – 56. Azevedo (Němec)

Ufa s Petrohradem si připsali vysoké výhry

Ve zbylých dvou utkáních diváci viděli vysokou výhru Ufy na Astanou, která zvítězila 5:2 a momentálně vede v sérii 2:1 na zápasy. Ještě větším poměrem poté vyhrál Petrohrad v Jaroslavli. CKA vyhrála 6:1 a na tomto vítězství se podílel i Roman Červenka, který si připsal tři asistence. Alexandr Salák v bráně zase pustil pouze jednu střelu z celkových čtyřiadvaceti.

Ufa 5:2 Astana

Branky a nahrávky: 11. Dubrovskij, 16. Zubarev (Chlystov, Zinovjev), 25. Mirnov (Kajgorodov, Pihlstrom), 49. Hartikainen (Makarov, Kulda), 60. Pihlstrom (Mirnov) – 39. Upper (Romanov), 40. Bochenski (Dawes, Boyd)

Jaroslavl 1:6 Petrohrad

Branky a nahrávky: 29. Jakovlev (Apalkov, Plotnikov) – 10. Malyšev (Chafizullin), 16. Martensson (Červenka, Thoresen), 17. Šipačjov (Tichonov), 30. Barabanov, 37. Tichonov (Červenka, Martensson), 60. Kovalčuk