Novým mistrem Extraligy je Zlín

Ve včerejším utkání hokejové Extraligy dokázali hokejisté Zlína porazit svého jihomoravského soka 5:3 a po pátém finálovém zápase si zajistit zisk mistrovského titulu. Zpravili si tak chuť po nevydařeném loňském finále, které prohráli s Plzní po sedmi odehraných duelech.

Zlín ani jednou v utkání neprohrával. Do vedení jej poslal již v páté minutě Köhler, na jehož trefu však dokázal ještě zareagovat Žižka. Každopádně následně se prosadili za Zlín Čajánek se Zámorským, kteří poslali Zlín do vedení o dvě branky.

Zámorský se prosadil i ve druhé části, kdy gólem v přesilovce zvýšil na 4:1, čímž se postaral o vytvoření luxusního náskoku a Zlín si již v klidu mohl bránit výsledek. Kubošovi se poté sice podařilo snížit, ale za Zlín se ještě v závěrečné fázi utkání prosadil Ondráček, po jehož trefě již bylo de facto rozhodnuto. V 50. minutě poté pouze korigoval výsledek utkání Němec, který snížil na konečných 3:5.

Po rozeznění poslední sirény této sezóny tak mohla na zlínské lavičce propuknout radost, neboť Ševcům se podařilo vyhrát druhý extraligový titul ve své historii.

Speciální odměnu dostal Petr Zámorský, který nejenže v rozhodujícím finále vstřelil dvě branky, z nichž jedna byla vítězná, ale také byl trenérem Růžičkou nominován do národního mužstva, ke kterému by se měl připojit již v sobotu. Nyní jej a jeho spoluhráče čekají mistrovské oslavy.

PSG Zlín 5:3 Kometa Brno (3:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Köhler (Leška, Urbanec), 14. Čajánek (Kubiš, Urbanec), 20. Zámorský (Leška, Köhler), 26. Zámorský (Marušák, Leška), 42. Ondráček (Melenovský) – 10. Žižka (T.Svoboda, Němec), 30. Kuboš (Žižka, Koreis), 50. Němec (Kováčik, Svoboda)