Nominace na na Olympijský turnaj v Soči zveřejněna, na širší soupisce lze najít 67 hráčů

Hokejový turnaj na olympijských hrách sice pro Českou republiku startuje až v polovině února, ale širší nominaci je potřeba odevzdat již do 15. září. Trenér českých hokejistů Alois Hadamczik tak na nic nečekal a seznam nominovaných hokejistů zveřejnil již nyní.

Jedná se o mix hráčů z prestižních lig KHL a NHL, které doplňují poté zástupci české Extraligy a dalších evropských lig. Hned pětice hráčů ze soupisky je ovšem zatím bez angažmá. Jedná se o Jihočechy Dvořáka, Martínka, Prospala a poté o Tomáše Kaberleho a Filipa Kubu.

Dále je možné na soupisce spatřit jména zkušených hvězd jako je Jaromír Jágr, Patrik Eliáš, Aleš Hemský a podobně. Tito hráči jsou doplňováni mladými talenty v čele s Tomášem Hertlem, Petrem Mrázkem či například Tomášem Kundrátkem.

Co se týče zkušeností, tak těch má zajisté nejvíce na rozdávání právě odchovanec a majitel kladenského týmu, Jaromír Jágr. Pokud v Soči nastoupí, bude se jednat již o jeho pátou olympiádu. Po Naganu, Salt Lake City, Turíně a Vancouveru by nyní následovala i Soče.

Celkem kuriózní situací je i to, že ze současné soupisky si nezahrál finále olympijského turnaje pouze Jaromír Jágr, ale také Petr Nedvěd. Bylo to roku 1994 v Lillehammeru kdy získal stříbro, ovšem v barvách Kanady.

Bronzové medaile poté mají Jágr, Erat, Hemský, T. Kaberle, Kuba, Olesz, Prospal, Vokoun a Židlický. Všichni je získali před šesti lety v italském Turíně.

V momentální době se tak nachází na soupisce 67 jmen, ovšem více než polovina hráčů bude vyřazena a do definitivní nominace se dostane pouze pět a dvacet vyvolených (3 brankáři + 22 hráčů v poli), kteří budou od 12. února 2014 reprezentovat Českou republiku na olympiádě, kdy pro ně turnaj započne zápasem proti Švédsku.

Komentáře

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>