Magnitogorsk porazil Lev a srovnal finálovou sérii

Do druhého finálového utkání které se hrálo v Praze vstoupil k nelibosti většiny přítomných lépe Metallurg, který šel ve čtvrté minutě zásluhou Chabarova do vedení.

Toto brzké vedení posílilo chuť hostujících hráčů, kteří zasypali Vehanena několika nebezpečnými střelami, které však brankou neskončily. Každopádně z dalšího gólu se již radovali hokejisté Lva, kteří se dočkali vyrovnání v sedmé minutě hry, když Ullström propálil Košečkina tvrdou střelou z mezikruží. Této srovnávací brance ještě předcházela Zaripovem nastřelená tyčka na druhé straně kluziště.

Hráči Magnitogorsku se poté snažili zvrátit průběh zápasu opět na svou stranu, což se jim však i přes několik povedených střel nepodařilo a naopak inkasovali podruhé. V 18. minutě napřáhl Azevedo, který umístil puk přímo k tyči. Lev se však radoval pouze 69 vteřin, než srovnal Antipin, který dokázal využít přesilovou hru.

Druhé dějství poté nabídlo další vedení Lva, které zařídil Ondřej Němec, jenž svou střelou od modré čáry nedal gólmanovi ruského celku šanci a zvýšil na 3:2 ve prospěch domácího celku. Každopádně ani toto vedení Lev nedokázal udržet a ve 35. minutě hry srovnal svou druhou brankou v utkání Antipin.

Závěrečná fáze zápasu tak začínala za vyrovnaného stavu, který však měl trvání pouhých 38 sekund. Po uplynutí tohoto času našel Mozjakin Zaripova, který dokonal obrat svého týmu a poslal Metallurg do vedení. Ten samý hráč toto vedení o čtyři minuty později i pojistil, když upravoval na konečných 5:3 ve prospěch Magnitogorsku, na jehož led se tak série vrátí za vyrovnaného stavu.

HC Lev Praha – Metallurg Magnitogorsk 3:5 (2:2, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 8. Ullström (Kapanen), 18. Azevedo (Zackrisson), 27. Němec (Azevedo, Kapanen) – 4. Chabarov (Timkin), 19. Antipin (Zaripov, Mozjakin), 35. Antipin (Mozjakin), 41. Zaripov (Mozjakin, Antipin), 45. Zaripov (Mozjakin, Jan Kovář).