Magnitogorsk nastřílel Lvu sedm gólů a slaví zisk prvenství v KHL

Až sedmé finálové utkání Kontinentální hokejové ligy muselo rozhodnout o tom, který tým pozvedne nad hlavu Gagarinův pohár. Nakonec se jím stal ruský celek Metallurg Magnitogorsk, jenž svého soupeře porazil 7:4. Rozhodující branku zápasu vstřelil Mozjakin, kterému asistoval i Jan Kovář.

V zápase měl přitom po většinu času navrch Lev, který svého soupeře zasypal mnoha střelami. Domácí hokejisté však předvedli ukázku efektivity a k nastřílení sedmi branek jim stačilo pouhých 24 střel, což bylo téměř dvakrát méně, než vyslali hokejistá Lva na branku Košečkina.

Utkání však nabídlo to co mělo a na rozhodující sedmý zápas je jedenáct nastřílených gólů velice slušný počin. Na úvodní branku poté diváci nečekali dlouho, neboť po necelých pěti minutách hry otevřel skóre Pare, který poslal domácí výběr do vedení. Lev však dokázal držet krok a ve 14. minutě již bylo srovnáno zásluhou Ullstroma.

Patrně rozhodující část zápasu se odehrála ke konci druhé třetiny, kdy domácí vstřelili dva slepené góly a šli do dvougólového trháku. Ještě předtím však padly dvě branky na obou stranách, když nejprve za Magnitogorsk skóroval Biryukov a v patnácté minutě se postaral o vyrovnání O´Byrne. Radost z vyrovnání však nevydržela na lavičce Lva příliš dlouho a za pár okamžiků přišly ony zmiňované góly v rozmezí 40 vteřin. Magnitogorsk poslal nejprve potřetí do vedení Kosov, aby následně pojistil náskok svého týmu Jan Kovář.

První formace Metallurgu ukázala svou sílu i ve třetí třetině, když další dva góly přidali Mozjakion se Zaripovem, čímž svému mužstvu vytvořili náskok 6:3 a de facto rozhodli o tom, že Magnitka získá Gagarinův pohár. Na obě tyto branky navíc asistoval Jan Kovář, takže česká stopa bude v rozhodujícím sedmém finálovém duelu této sezóny velice výrazná.

Za Lev následně alespoň trochu zdramatizovali závěr zápasu Thornberg s Azevedem, kteří snížili na 4:6, ovšem když se pražský klub pokoušel hrát bez brankaře, tak na konečných 7:4 upravil Junkov, který neuzavřel gólový účet pouze tohoto zápasu, ale celé sezóny KHL.

Metallurg Magnitogorsk 7:4 Lev Praha (1:1, 3:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 5. Pare (Chabarov), 24. Birjukov (Zaripov, Antipin), 37. Kosov (Kazionov, Timkin), 38. Kovář (Antipin, Zaripov), 44. Mozjakin (Zaripov, Kovář), 53. Zaripov (Kovář), 60. Junkov (Pare) – 14. Ullström (Gragnani), 35. O’Byrne, 55. Thörnberg (Němec), 59. Azevedo (Novotný)