Magnitogorsk je prvním finalistou Východní konference

Hokejisté Magnitogorsku dokázali vyhrát s Novosibirskem i čtvrtý semifinálový zápas Východní konference a jednoznačně tak postoupili do finále. V tom se utkají hodně pravděpodobně s Ufou, která vede Barysem Astanou již 3:1 na zápasy.

Novosibirsk 2:3 Magnitogorsk (1:2, 0:1, 1:0)

Hokejisté Magnitogorsku vstoupili do utkání lépe a po spolupráci Kovář – Zaripov, vstřelil druhý jmenovaný úvodní gól utkání. Na ten však domácí hráči stihli poměrně rychle zareagovat a zápas se hrál opět za vyrovnaného stavu.

Jenže necelou minutu před koncem první třetiny vstřelil Mozyakin druhý gól svého týmu a poslal tak Magnitogorsk opět do vedení. Ten samý hráč se dokázal prosadit i v polovině druhé třetiny a poslal tak svůj tým již do dvoubrankového vedení.

To pouze v osmé minutě třetího dějství snížil Kugryshev, který korigoval na 2:3. Pro Novosibirsk tak letošní sezóna skončila, zatímco Magnitogorsk čeká na svého dalšího soupeře.

Branky a nahrávky: 10. Lekomcev (Kutuzov), 48. Kugryšev (Bělov, Koskiranta) – 6. Zaripov (Kovář, Potěchin), 20. Mozjakin (Birjukov), 30. Mozjakin (Grigorenko, Lee)

Ufa 3:2 Barys Astana po prodl. (0:0, 0:0, 2:2, 1:0)

Soupeř Magnitogorsku vzejde z dvojice Ufa – Astana. Momentálně má k postupu velice blízko Ufa, která již vede 3:1 na zápasy. Ve čtvrtém utkání této semifinálové série se hrálo dlouho bez branek a ty začaly padat až v poslední části.

Ve 42. minutě nejprve otevřel stav utkání Mirnov, na kterého však pět minut před koncem dokázal zareagovat Dawes. Závěr zápasu byl opravdu hektický, což potvrdily i další dva vstřelené góly.

Nejprve poslal Ufu podruhé v utkání do vedení Makarov, ale deset vteřin před závěrečnou sirénou vyrovnal Upper. Prodloužení trvalo poté poměrně krátce a to pět minut a tři vteřiny. Po tomto čase rozhodl o vítězství svého týmu Koltsov, který se prosadil v přesilové hře.

Branky a nahrávky: 42. Mirnov (Kajgorodov), 58. Makarov (Stěpanov, Hartikainen), 66. Kolcov (Stěpanov) – 55. Dawes (Savčenko), 60. Upper (Dawes, Lundin)