Lev Praha vyhrál po prodloužení a vynutil si sedmé finále

Lev Praha dokonal skvělý úspěch a to poté, když Magnitogorsk porazil 5:4 po prodloužení. Utkání nabídlo několik zvratů, neboť Magnitogorsk nejprve dokázal vývoj utkání otočit ve svůj prospěch, ovšem Lev zabojoval a nakonec po prodloužení zvítězil.

Pražský Lev nastupoval do zápasu v jednoznačném stanovisku – buď zvítězí a vynutí si sedmý zápas ve finálové sérii nebo skončí v letošním ročníku KHL na druhém místě. Zápas se však zprvu nevyvíjel podle jeho představ, neboť již v 10. minutě utkání šel Metallburg do vedení. To zařídilo trio Kovář – Zaripov – Mozjakin, přičemž právě třetí jmenovaný překonal gólmana Vehanena.

Naštěstí pro domácí tým se na vyrovnání dlouho nečekalo a již ve 14. minutě svítilo na tabuli skóre 1:1, poté co vyrovnával v přesilové hře Azevedo. Hned ze začátku zápasu se tak za obě strany prosadili ty nejsilnější hráči v týmu, respektive v případě ruského celku je lepším označením formace.

Když poté 51 vteřin před koncem první fáze prostřelil Košečkina i Ševc, tak šel Lev poprvé v utkání do vedení. To mu však příliš dlouho nevydrželo, neboť ve druhé části utkání otočili hráči Magnitogorsku dvě góly během necelých tří minut. Nejprve vyrovnal Yunkov a následně vytvořil Magnitce náskok jedné branky Lee.

Lev však dokázal vzápětí vyrovnat a to poté, co gólovou trefu na hostující bránu vyslal O´Byrne. Radost z vyrovnání však vydržela pouze do 39. minuty, neboť v té se prosadil Pare a Magnitogorsk šel již potřetí v tomto zápase do vedení o jednu branku.

V závěrečné části zápasu se ani jeden z týmů nemohl dlouho prosadit, což samozřejmě hrálo do karet hráčům ruského celku, pro které by to znamenalo vítězství a zisk titulu KHL. Každopádně to by nesměla přijít rána Maenpaa dvě a půl minuty před závěrečnou sirénou, který rozhodl o tom, že zápas bude muset rozhodnout až prodloužení.

To trvalo pouze necelé čtyři minuty, do doby, než se v čase 63:53 prosadil Oystrick, jehož střela znamenala vítězství Lva Praha. O vítězi letošního ročníku KHL tak nakonec bude muset rozhodnout až sedmý zápas, který se odehraje v Rusku.

Lev Praha 5:4 Magnitogorsk (2:1, 1:3, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Azevedo (Ševc, Němec), 20. Ševc (Němec, Azevedo), 28. O’Byrne (Birner, Řepík), 58. Mäenpää, 64. Oystrick (Zackrisson) – 10. Mozjakin (Zaripov, Kovář), 23. Junkov (Osala, Těreščenko), 25. Lee (Brent, Timkin), 39. Paré (Mozjakin, Junkov)