Lev Praha podlehl po prodloužení Magnitogorsku

V pátém finálovém zápase KHL se série přesunula zpět do Ruska, kde se hrálo za vyrovnaného stavu 2:2. Pražský Lev se dlouho držel, ale nakonec Magnitogorsku podlehl 1:2 po prodloužení. Na výhře Metallurgu se velkou měrou podílela první lajna, která vstřelila oba góly a český útočník Jan Kovář zaznamenal dvě asistence.

Po téměř celý zápas měli mírně navrch hráči hostujícího Lva, kteří však doplatili na to, že nedokázali využít své šance a zároveň se jim nepovedlo uhlídat první lajnu domácího výběru, která tuto sezónu patří mezi nejlepší v celé KHL.

To se potrvdilo i ve 26. minutě utkání, kdy se po kombinaci tria Kovář – Zaripov – Mozjakin prosadil poslední jmenovaný. Jednogólový náskok poté vydržel ruskému týmu až do začátku třetí třetiny, jenže po necelých třech minutách vyrovnal Azevedo, který rozhodl o tom, že o vítězi rozhodne až nastavená část.

Ta netrvala příliš dlouho a již v 69. minutě dokázal podruhé v utkání skórovat Mozjakin, kterému na vstřelený gól opět asistovali Kovář se Zaripovem. Magnitogorsk tak po výhře 2:1 po prodloužení získal důležitý třetí bod ve finálové sérii a nyní má šanci na hřišti Lva rozhodnout o svém prvenství v KHL. Podaří se Lvu ještě sérii zvrátit a nakonec vyhrát titul?

Ještě se obratem vraťme k první lajně Metallurgu Magnitogorsk. Ta neměla konkurenci v základní části a i nyní jsou všichni tři hráči z této lajny v první trojici bodování play-off. Kromě toho také ovládají statistiky vstřelených gólů a zaznamenaných asistencí. Na úspěšnost těchto tří hráčů zatím doplácí i Lev, který mohl v dnešním utkání zvítězit, ale nakonec se mu to nepodařilo.

Magnitogorsk 2:1 Lev Praha po prodloužení (0:0, 1:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 26. Mozjakin (Kovář), 69. Mozjakin (Kovář, Zaripov) – 43. Azevedo (Ševc, Zackrisson)