Lev Praha má blízko k postupu do finále KHL

Hokejisté Lva Praha dokázali uspět v prvním utkání na hřišti Jaroslavli a momentálně vedou 3:0 na zápasy. Již zítra si tedy mohou zajistit titul mistra Západní konference a postup do finále KHL.

První třetina zápasu byla velice vyrovnaná a úvodní branku vstřelil až v osmnácté minutě Thornberg, kterému asistovali Vrána a Řepík.

Ve druhé třetině již poté byl jasně lepším týmem právě pražský Lev, v jehož prospěch hovořila i statistika střel z této třetiny. Zatímco domácí Jaroslavl vystřelila pouze dvakrát, tak na její bránu přilétlo 10 střel. Jedna byla i gólová a opět se o ní postaral Thornberg, který tentokrát 40 sekund před závěrečnou sirénou druhé části zápasu zvýšil na 2:0.

Ve třetí části utkání poté byl pro změnu střelecky aktivnější tým domácí Jaroslavli, ovšem nikdo z jejích hráčů nedokázal Vehanena vyzrát. Naopak to byl opět Lev, který se postaral o rozsvícení červeného světla. Tentokrát již ve čvrté minutě závěrečné dvacetiminutovky pojistil náskok svého týmu Oystrick.

Do konce zápasu již poté žádný gól nepadl a Lev si tak připsal v prvním venkovním utkání finálové série Západní konference poměrně snadné vítězství. Důležitý bod z venku si tento tým již přiveze a pokud by se mu zítra nepodařilo jeden ze svých tří “mečbolů” využít, tak následně bude mít příležitost dokončit postup před domácím publikem v Praze.

Hráči Lva zatím touto sérií však procházejí velice jednoduše, neboť již dvakrát zvítězili poměrem 3:0 a obdrželi pouze jediný gól, když ve druhém zápase vyhráli 2:1.

Jaroslavl 0:3 Lev Praha (0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Thörnberg (Řepík, Vrána), 40. Thörnberg, 44. Oystrick (Riddervall)