Lev Praha je prvním finalistou KHL!

Hokejisté pražského Lva dosáhli skvělého úspěchu, když se po výhře 3:2 nad Jaroslavlí a celkovém vítězství 4:1 v sérii, dokázali probojovat do finále KHL. V tom narazí na jeden tým z dvojice Magnitogorsk – Ufa.

V utkání měl po celou dobu, co se týče gólů, navrch právě domácí Lev, který šel v jedenácté minutě zásluhou Řepíka do vedení a od té doby o něj již nepřišel. To navíc pojistil v šestnácté minutě Azevedo, jenž dokázal zužitkovat přesilovou hru a poslat tak Lev do dvoubrankového vedení.

Každopádně Jaroslavl se nevzdala, neboť jí bylo jasné, že v případě prohry by byl konec. Ještě v první třetině tak snížil Platt, který pro svůj tým vykřesal naději.

Tu však opět zmenšil Birner, který v šesté minutě druhého dějství utkání vrátil na stranu Lva dvoubrankové vedení. Ani po této gólové situaci se však ruský tým nevzdal a stále projevoval snahu bojovat. To nakonec přineslo druhý vstřelený gól Jaroslavli, o který se opět postaral Platt, jenž se prosadil necelé tři minuty do konce druhé části zápasu.

Jeho trefa však byla posledním střeleckým projevem jak na jedné, tak i na druhé straně hřiště a to i přestože se hrál velice aktivní hokej, ve kterém si oba týmy dokázaly vytvořit mnoho střeleckých příležitostí.

Lev Praha tak nakonec uhájil vítězství 3:2 a postupuje do finále KHL. Již během pátečního zápasu se může rozhodnout o jeho soupeřovi, neboť pokud by se podařilo Magnitogorsku zvítězit, tak by slavil postup.

Lev Praha 3:2 Jaroslavl (2:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Řepík (Nakládal, Kapanen), 16. Azevedo (Němec), 26. Birner (Řepík, Kapanen) – 17. Platt (Redlihs, Kapustin), 38. Platt (Plotnikov, Vasiljev)