Kometa uspěla v dohrávce extraligy

Hokejisté brněnské Komety lépe zvládli sobotní dohrávku ve Vítkovicích a z Ostravy si odváží výhru 3:1. Po třetím vítězství za sebou se Brno posunulo na čtvrtou příčku o skóre před hradecký Mountfield, Vítkovice zůstaly sedmé.

Na úvodní branku utkání si diváci museli počkat až do závěru první třetiny. Přesně v čase 18:00 vystřelil obránce Kempný od modré čáry a puk prošel klubkem hráčů až do branky.

Krátce po polovině zápasu hosté udeřili podruhé, když se z dorážky trefil Čermák. Radost Kometě nevydržela dlouho a po necelé minutě domácí stačili snížit, kdy Svačina mířil do odkryté klece.

Brno si vzalo dvoubrankový náskok zpět po dalších dvou minutách. Hosté rozehrávali od své branky, Kuboš poslal přesnou přihrávku za obranu na Hrušku a ten překonal Dolejše potřetí.

Vítkovice se snažili s výsledkem něco udělat, ale gól už vstřelit nedokázaly. Kometa si tak připsala třetí výhru za sebou a v tabulce poskočila do elitní čtyřky.

Dohrávka extraligy – 43.kolo

HC Vítkovice Steel – HC Kometa Brno 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky: 33. Svačina (Roman) – 18. Kempný (Neměc V., Káňa J.), 32. Čermák, 35. Hruška J. (Kuboš, Dlapa)

Vítkovice: Dolejš (Šindelář) – Stehlík, Kovář, Kudělka, Sloboda, M. Hruška, Pastor, Bail – Húževka, Burger, Šedivý – Svačina, Roman, Huna – Strapáč, Valčák, Jan Káňa – E. Němec, Kolouch, Kucsera

Brno: Trvaj (Klimeš) – Kempný, Kováčik, Hanzlík, Dujsík, Dlapa, Kuboš, Sedlák – Jan Káňa, V. Němec, Svoboda – J. Hruška, Čermák, Vondráček – Burian, Koreis, Novotný – Wasserbauer, Raška, Mrázek – H. Zohorna