Ilustrační foto, autor Ivanmik.

Kanaďanky získaly zlato z olympijských her

Kanadské hokejistky dokázaly porazit Američanky i ve druhém vzájemném zápase na letošních olympijských hrách, díky čemuž získaly olympijské zlato. Bronzovou pozici si poté zajistily Švýcarky, které porazily Švédky.

Stejně jako v prvním vzájemném, který se odehrál ve skupině, zápase šli do vedení Američanky, které si vytvořily dokonce dvoubrankový náskok a to když ve druhé třetině otevřela skóre utkání Dugganová a na začátku třetí části přidala druhou branku svého týmu Carpenterová.

Jenže Kanaďanky ukázaly obrovskou bojovnost a zápas dokázaly dostat do prodloužení. Tři a půl minuty před koncem snížila Jennerová a 55 vteřin před závěrečnou sirénou vstřelila vyrovnávací branku Poulinová.

Následné prodloužení mělo trvání osmi minut a v čase 68:10 jej ukončila v přesilové hře Poulinová, která tak měla obrovský podíl na zisku zlaté medaile pro svůj tým. Američanky nakonec musely po nevydařeném konci skousnout hořkost porážky a zisku „pouze“ stříbrných medailí.

V utkání o třetí místo poté vyhrály Švýcarky, o jejichž výhře rozhodly čtyři branky v průběhu třetí třetiny, před kterou Švédky vedly již 2:0. To jim však nebylo nakonec nic platné a švýcarské reprezentantky dokázaly během třinácti minut druhé fáze otočit průběh utkání.

Kanada 3:2 USA po prodloužení (0:0, 0:1, 2:1, 1:0)

Branky: 57. Jenner, 60. a 69. Poulin – 32. Duggan, 43. Carpenter

Švýcarsko 4:3 Švédsko (0:1, 0:1, 4:1)

Branky: 42. Benz, 47. Stanz, 54. Lutz, 59. Muller – 15. Lowenhielm, 39. Johansson, 60. Winberg