Již jsou známy dvojice pro čtvrtfinále turnaje žen

Dnes se odehrály poslední zápasy v základních skupinách hokejového turnaje žen a jsou tak již známy dvojice pro čtvrtfinále. Domácí Rusky se utkají se Švýcarkami, Švédky poté nastoupí v severském derby proti Finkám.

Japonsko 0:4 Německo (0:1, 0:1, 0:2)

V zápase, kde šlo již pouze o konečné umístění jednoznačně dominovaly Němky, které své soupeřky z Japonska porazily čtyřbrankovým rozdílem a ani jednou neinkasovaly. Skóre otevřela ve čtrnácté minutě Anwanderová, kterou v následujících dvou třetinách doplnila ještě dvěma brankami Boschová a jednou se trefila také Spielbergerová.

Němky se tak po vítězství umístily na předposledním sedmém místě, Japonky skončily poslední.

Branky a nahrávky: 14. Anwanderová (Kratzerová, Beckerová), 21. Buschová (Lanzlová), 59. Spielbergerová (Eisenschmidová, Kameniková), 60. Buschová (Götzová)

Švédsko 1:3 Rusko (0:1, 1:1, 0:1)

V tomto střetnutí již šlo o lepší umístění a pozici v play-off. Před zápasem byly jako mírnější favoritky uváděny domácí Rusky, které také dokázaly mít celý zápas pod kontrolou a nakonec jej i vyhrát.

Úvodní branku zápasu vstřelila v deváté minutě Šukinová a následně, již v průběhu druhé třetiny, pojistila náskok svého týmu Chomičová. Na konci prostřední fáze se však podařilo snížit Winbergové, která se tak postarala o zdramatizování před poslední třetinou.

V té se hrálo dlouho bez branek a to až do doby, než se dvě minuty před koncem utkání dostala do dobré střelecké pozice Smolencevová, která tak rozhodla o vítězství svého týmu.

Branky a nahrávky: 39. Winbergová – 9. Šukinová (Paškevičová, Šochinová), 30. Chomičová (Smolinová), 59. Smolencevová (Sosinová)

Skupina A:

Již předevčírem se odehrály závěrečné zápasy ve skupině A, ze které postoupily automaticky všechny týmy. Přímý postup do semifinále si zajistily Kanaďanky, které v souboji o první pozici dokázaly porazit Američanky. Na třetím místě této skupiny se umístily Finky, které v prodloužení vyhrály nad svými soupeřkami ze Švýcarska 4:3.

 

V semifinálových duelech se poté Kanada utká s Ruskem nebo Švýcarskem, Spojené státy zase čeká vítěz zápasu Švédsko – Finsko.

Komentáře

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>