Jaromír Jágr je po lehčím zranění z prvního tréninku New Jersey opět na ledě

Dobrá zpráva z New Jersey. Jaromír Jágr zase trénuje. Poprvé od minulého čtvrtka, kdy nedokončil trénink na soustředění kvůli bolestem, vyjela česká hvězda na led. A mladí Češi bojují ve svých týmech o místo v NHL.

“Lehce si zabruslil a šlo to velmi dobře,” řekl trenér Devils Pete DeBoer. Jágr minulý týden nedokončil kvůli bolestem hned první trénink s novým týmem, DeBoer ale nebyl příliš znepokojený. “Máme spoustu času,” řekl.

Přípravy na start NHL zatím vrcholí. Ve středu v nich váleli čeští mladíci. Útočník Dmitrij Jaškin dvakrát skóroval v dresu St. Louis ve středečním přípravném utkání v Orlandu proti Tampě Bay, ale porážce 3:4 po samostatných nájezdech nezabránil. Dvě asistence si připsal obránce Michal Jordán, ale jeho Carolina podlehla Columbusu 4:5.

Dvacetiletý Jaškin, který v minulé sezoně sehrál za St. Louis dva zápasy v NHL, se poprvé prosadil ve 13. minutě v přesilové hře, kdy otevřel skóre utkání. Na začátku druhé třetiny zvýšil bývalý hráč pražské Slavie na 2:0.

Náskok Blues ještě zvýšil Jaden Schwartz, ale pak Tampa Bay díky dvěma přesilovkovým trefám Adama Erneho a gólu Toma Pyatta vyrovnala. V rozstřelu se prosadili jen Valtteri Filpula a Adam Erne.

Třiadvacetiletý Jordán v sedmé minutě přihrál v přesilovce na úvodní branku Alexandra Sjomina. Na začátku druhého dějství si připsal asistenci u gólu Jeremyho Welshe, který vyrovnával na 2:2. Hurricanes následně sice získali vedení 4:2, ale Columbus předvedl třemi góly dokonalý obrat.