Jágra láká start na mistrovství světa v roce 2015 v Praze

Nejproduktivnější Evropan v historii NHL Jaromír Jágr přiznal, že ho láká světoví šampionát, který se uskuteční v roce 2015 na českém území. Nová posila New Jersey Devils chce v sezoně hlavně uspokojit fanoušky a vedení klubu, které mu dalo důvěru.

“Rád bych v Praze hrál, když si zasloužím místo v kádru české reprezentace,” řekl Jágr. V době, kdy se světový šampionát v Praze a Ostravě uskuteční, bude Jágrovi 43 let. Sám zatím neví, zda bude v té době ještě hrát v NHL nebo v české Extralize za Kladno.

“Řekl jsem, že to bude pravděpodobně můj poslední rok v NHL. Záleží na tom, jak budu hrát. Nechci být někde, kde nebudu dobrý nebo prospěšný. Pak se vrátím a budu hrát v české extralize. To musím udělat,” potvrdil Jágr, že kariéru se chystá uzavřít v mateřském Kladně, které vlastní.

Českému útočníkovi se v nejslavnější hokejové lize na světě stále líbí a chce v ní pokračovat do té doby, než bude muset kvůli nezájmu klubů odejít. “Mám rád Českou republiku a českou extraligu. Ale je to jiné. Tady je to vzrušující, 20 tisíc lidí a play off. Doma je to, jako když má zpěvák koncert a nikdo tam nepřijde. Je tam dva tisíce lidí. Nebo bych to přirovnal k herci, který natočí film, a nikdo se na něj nepřijde podívat,” prohlásil.

Diváci v kanadsko-americké lize jsou pro něj prý tou největší motivací. “Proto mám NHL rád. Máte důvod navíc trénovat, hrát dál a být dobrý. Těším se. Miluju hokej. Chci hrát dál. Nemůžu se dočkat, až sezona začne. Nemám žádná očekávání. Chci mít ze hry dobrý pocit a potěšit lidi. A taky ty, kteří mě sem přivedli a věří mi. To je můj cíl poslední tři nebo čtyři roky,” dodal jedenačtyřicetiletý hráč, kterého letos čeká již dvacátá sezóna v NHL.

Tagy:  

Komentáře

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>