zdroj: flickr.com

Hokejisté Slovinska a Ruska jsou ve čtvrtfinále

Prvními postupujícími z kvalifikačních bojů v mužském hokejovém turnaji na ZOH jsou Slovinci a domácí Rusové. Sborná přehrála Nory celkem snadno 4:0 a Slovinci stejným rozdílem zdolali Rakušany.

Norsko statečně vzdorovalo favorizovaným Rusům, ale nakonec padli. Po první třetině bylo skóre bezbrankové, pak se sborná střelecky chytla a dovedla zápas do vízětného konce. Největší podíl na výhře ruského mužstva měl Alexandr Radulov, který byl u tří branek. Dvě dal sám a na další přihrál.

Výsledek v posledních vteřinách zpečetil Tereščenko, který prostřelil norského brankáře. Rusko se ve čtvrtfinále utká s Finskem.

V prvním kvalifikačním zápase zvítězilo Slovinsko nad Rakouskem 4:0, díky bezchybnému výkonu brankáře Kristana. Slovinci si v první polovině zápasu vytvořili tříbrankové vedení a následně už nikam nepospíchali. Konečnou podobu výsledku dal při hře bez brankáře Muršak. Vítězové narazí v boji o semifinále na silné Švédsko.

Slovinko – Rakousko 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 6. Kopitar (Tičar, Jeglič), 12. Urbas (Kovačevič), 24. Kovačevič (Rodman, Muršak), 58. Muršak (Rodman)

Rusko – Norsko 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky: 25. Radulov (Dacjuk), 38. Kovalčuk (Dacjuk, Radulov), 59. Radulov (Dacjuk), 60. Těreščenko (Tichonov, Tarasenko)

Komentáře

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>