Francie senzačně na úvod MS porazila Kanadu

Hned úvodní zápas mistrovství světa v hokeji přinesl překvapení. Hokejisté Francie dokázali po samostatných nájezdech porazit Kanadu a získali do tabulky důležité dva body. Ve druhém utkání už se prosadil favorit. Rusko nedalo vicemistrům světa ze Švýcarska šanci a zvítězili 5:0.

Kanada na úvod zaváhala

První utkání na turnaji se nevyvedlo Kanadě, kterou překvapivě o body obrala Francie.  Ta se dostala do vedení v závěru první třetiny, ale ještě do přestávky bylo srovnáno.

Pak se dlouhé minuty čekalo na další branky. Jako první se dočkal zámořský tým, jenž šel devět minut před koncem poprvé do vedení. Radost však Kanadě vydržela jen dvě minuty a Francouzi dokázali srovnat krok.

Následný vývoj už rozhonutí nepřinesl a ke slovu se dostalo prodloužení a pak i nájezdy. O vítěznou trefu se postaral ve třetí sérii nájezdů Bellemare a Francie díky němu brala dva body.

Rusko supeři nedalo šanci

Druhé utkání bylo v jasné režii Rusů. Ti šli proti Švýcarsku do vedení už v první minutě a po brance Ovečkina už to bylo o dva góly. Spanilou jízdu sborné završil před přestávkou Šipačjov.

Rusko už se po přestávce nikam nehnalo a drželo si tříbrankové vedení. Její náskok pak v polovině utkání zvýšil Bělov a konečnou podobu výsledku dal necelé dvě minuty před koncem Zaripov.

Páteční výsledky

Francie – Kanada 3.2 po sam. náj. (1:1, 0:0, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 18. S. Da Costa (Auvitu, Bellemare), 53. S. Da Costa, rozh. náj. Bellemare – 20. Schenn (Hodgson, Garrison), 51. Gudbranson (MacKinnon). Rozhodčí: Kaval, Patafie (oba USA) – Fluri (SUI), Schrader (GER)

Švýcarsko – Rusko 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Plotnikov (Denisov, Šipačjov), 7. Ovečkin (Zaripov, Bělov), 18. Šipačjov (Čudinov), 30. Bělov (Kuljomin, Širokov), 59. Zaripov (Ovečkin). Rozhodčí: Lars Brüggemann (GER), Antonín Jeřábek (CZE) – Chris Carlson (CAN), Pierre Dehaen (FRA). Diváci: 13 300.