Český tým bere s Dánskem jen bod

Česká reprezentace na MS vybojovala v zápase s Dánskem jen bod za prohru po nájezdech. Češi v zápase dvakrát vedli o dva góly, 2:0 a 3:1. Náskok ale v závěrečných minutách ztratili a muselo se prodlužovat. V nastavení měli možnosti rozhodnout oba týmy, ale výsledek určily až samostatné nájezdy.

Češi začali zápas výborně a díky dvěma využitým přesilovým hrám vedli v sedmé minutě 2:0.  Nejprve se tvrdou ranou prosadil Klepiš a následně Jágr vložil hůl do Sobotkovy přihrávky.  Dánové ale stačili rychle odpovědět a v 10. minutě už to bylo jen o gól.

Ve druhé třetině gól nepadl a rozhodující okamžiky tak přišly až ve třetí části. Klid na hokejky českých hokejistů vrátil Kindl, jehož střelaod modré zapadla do branky.

Dánům ale vyšly poslední minuty utkání. V 56.minutě snížil Jensen a v 54 vteřin před koncem, při hře bez brankáře, vyrovnal Bjorkstrand. V prodloužení měli více šancí na ukončení zápasu Češi, ale využít je nedokázali. Ke slovu se dostali nájezdy a v nich uspěl pouze v první sérii Boedker.

Dánsko – Česko 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 0:0, 2:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Lassen (Christensen), 56. Jesper Jensen (Staal, Hansen), 60. Bjorkstrand (Hansen, Madsen), rozh. náj. Boedker – 5. Klepiš (Jágr, Němec), 7. Jágr (Sobotka), 46. Kindl (Červenka, Klepiš). Rozhodčí: Kaval (USA), Patafie (USA) – Carlson (CAN), Semjonov (EST)

Dánsko: Nielsen (Galbraith) – Larsen, Lassen, Jesper B. Jensen, Bruggisser, O. Lauridsen, Kristensen, M. Lauridsen – Green, Christensen, Boedker – Niclas Jensen, Madsen, Hansen – Storm, Bjorkstrand, Jesper Jensen – Staal, A. Poulsen, M. Poulsen – Spelling

Česko: Salák (Kovář) – Kindl, Němec, Ševc, Vitásek, Zámorský, Kolář, Jordán – Sobotka, Rolinek, Jágr – Červenka, Klepiš, Hudler – Novotný, Sekáč, Vondrka – Zaťovič, Kovář, Petružálek

Další sobotní výsledky

Francie – Norsko 5:4 po sam. náj.  (0:1, 3:1, 1:2 – 0:0)
Branky a nahrávky: 38. Roussel (Bellemare, Manavian), 38. Treille (Auvitu, Desrosiers), 39. Roussel (Bellemare, S. da Costa), 43. Bellemare (Roussel), rozh. náj. S. da Costa – 12. Trygg (M. Olimb, K. Olimb), 22. Ask (K. Olimb, M. Olimb), 42. Sörvik (Ask), 46. M. Olimb (K. Olimb)

Lotyšsko – Rusko 1:4 (1:3, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Indrašis (Štals) – 11. Tichonov, 16. Širokov (Medveděv, Tichonov), 19. Tichonov (Plotnikov, Ovečkin), 29. Kalinin (Kutuzov)

Bělorusko – Německo 5:2 (1:2, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 16. Stěpanov (Grabovskij, Kaljužnyj), 35. Ugarov (Stěpanov), 43. Grabovskij (S. Kosticyn, Kaljužnyj), 45. Platt (Stasenko, Stas), 50. Grabovskij (S. Kosticyn) – 9. Hospelt, 12. Barta (Schütz, Mauer)